úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

POLITICKÁ KORIDA: Jaké krajské investice budou letos ty nejdůležitější?

Tradiční rubrika Politická korida se v tomto kalendářním roce bude z důvodu podzimních voleb orientovat na krajské zastupitele. Na začátku roku byla zástupci každého z osmi politických subjektů působící v krajském zastupitelstvu položena otázka, které investice budou letos z jeho pohledu nejzásadnější.

Redakční dotaz:

Jaké letošní investiční akce Kraje Vysočina považujete za nejdůležitější a proč?

Lukáš Vlček (SPV) 

V letošním roce bude důležité pokračovat v rozpracovaných dopravních stavbách. Není důležité říkat jednu konkrétní stavbu, jelikož pestrost našeho kraje to ani nedovoluje. Obecně mobilita obyvatel, v situaci kraje, který má 704 samostatných sídel je jednou z nejdůležitějších oblastí rozvoje Kraje Vysočina. Další významnou oblastí jsou investice do modernizace nemocnic v majetku Kraje Vysočina.

Martin Kukla (ANO) 

V krajském rozpočtu počítáme pro letošní rok s investicemi ve výši 870 milionů korun, které se projeví v dopravě, kultuře, ve zdravotnictví a neposlední řadě také ve školství nebo sociální oblasti. Ne nadarmo se říká, že Kraj Vysočina je lídrem v investicích, a to se za mého vedení krajské ekonomiky a majetku nezmění ani letos, naopak, krajské investice vzrostou o dalších sto milionů korun. Velmi významné budou investice do dopravní infrastruktury. Zahájíme stavbu obchvatu Jihlavy a pokračovat budeme ve výstavbách obchvatů Velkého Beranova, Salačovy Lhoty a Nového Veselí. V oblasti kultury počítáme s dokončením stavby Krajského knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě a s výstavbou návštěvnického centra hradu Kámen. V nemocnici Jihlava v lednu odstartovala náročná rekonstrukce stravovacího provozu, kde se bude v budoucnu vařit na dva a půl tisíce jídel - nejen pro pacienty, ale také pro seniory plánovaného nového krajského domova. V Třebíči chystáme přístavbu a rekonstrukci operačních sálů, v Novém Městě na Moravě rekonstrukci vstupního pavilonu nemocnice a letos začneme s jednou z největších investic do krajského zdravotnictví - se stavbou Pavilonu dětského, gynekologicko-porodnického a neurologického oddělení Nemocnice Pelhřimov. U žďárské průmyslové školy vyroste tělocvična, Střední škola průmyslová a automobilní Jihlava bude mít novou svářecí školu a co se týká sociální oblasti, letos chceme začít s výstavbou Domova pro seniory v Jihlavě a pokračují stavby související s projekty transformace ústavů sociální péče po celém Kraji Vysočina.

Roman Fabeš (STAN + SNK ED) 

Jako první mě napadl obchvat Velkého Beranova a Jihlavy. Investice do dopravní infrastruktury jsou pro rozvoj našeho kraje zásadní, a to nejen tyto velké akce, ale třeba i opravy silnic nižších tříd v našich městech a obcích. Obecně ale považuji za důležité, že kraj dlouhodobě vytváří Fond strategických rezerv a dokáže získat dotace i na investice do nemocnic, škol, sociálních zařízení nebo památek. V té souvislosti mě ještě napadá letošní dokončení rekonstrukce hradu Roštejna, která se opravdu povedla.

Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) 

Dokončení obchvatů Velkého Beranova a Nového Veselí, rekonstrukce stravovacího provozu jihlavské nemocnice či dokončení výstavby pavilónu chirurgických oborů v třebíčské nemocnici. Zahájeny by měly být také přípravy obchvatu Jihlavy, Velké Bíteše či Lukavce. Důležitá bude také stavba domova pro seniory v areálu jihlavské nemocnice. Pokud se týká investic, pak bych přivítal já i občané, kdyby vedení kraje lépe koordinovalo opravy krajských silnic, což je problém, který v posledních letech velmi trápí obyvatele Jihlavy.


Odpovědi byly seřazeny chronologicky od nejdřívější po nejpozdější. Další oslovení krajští zastupitelé Miloš Vystrčil (ODS), Jan Veleba (SPD + SPO), Rudolf Chloupek (ČSSD) a Milan Plodík (KSČM) na dotaz redakce neodpověděli.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto www.zivefirmy.cz

Štítky politická korida, Kraj Vysočina, investice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.