sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Nad silnicí I/38 létal policejní vrtulník. Akce Vrtule odhalila hlavně nesprávná předjíždění

Policisté ve čtvrtek 5. září kontrolovali v rámci dopravně bezpečnostní akce Vrtule řidiče a celkový provoz na silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Golčovým Jeníkovem. Do akce se zapojilo šest policejních hlídek a také policejní vrtulník.

„Cílem akce bylo reagovat zvýšeným dohledem na negativní vývoj dopravní nehodovosti a přísně postihovat chování řidičů, kteří nerespektují zákonná ustavení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Policisté v rámci akce kontrolovali chování řidičů na silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Golčovým Jeníkovem. Právě na této silnici je poměrně silný provoz a často zde dochází k vážným dopravním nehodám. Například před nedávnem - v pondělí 26. srpna - zde při hromadné nehodě čtyř vozidel zemřeli dva lidé.


Nehoda hned několika vozidel, která má fatální následky, se stala dnes ráno po půl osmé na silnici I/38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Dva lidé přišli o život, další tři se těžce zranili.

„I když vyšetřování této tragické nehody nebylo ze strany kriminalistů ještě ukončeno, s největší pravděpodobností na vině této nehody je nesprávné předjíždění ze strany řidiče osobního vozidla,“ dodala k tragédii Čírtková.

Vrtule, jak byla čtvrteční akce nazvaná, se konala od 9:00 do 11:00. I když byly hlídky viditelně u silnice ve vozidlech v barvách Policie ČR, a tím měla akce také preventivní charakter, přesto policisté zjistili celkem dvanáct přestupků, které vyřídili uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

„Z tohoto počtu se ve čtyřech případech jednalo o nesprávné přejíždění. Podobné akce budou pokračovat i na jiných místech našeho kraje,“ dodala závěrem policejní mluvčí.

Foto Policie ČR

Štítky Vrtule, kontrola, policie, doprava, vrtulník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.