pátek 22. listopadu 2019 Cecílie

FOTO, VIDEO: U ústředního hřbitova se zase pracuje. Řidiči nové P+R parkoviště využijí v říjnu

, aktualizováno 14. června 2019, 14:42

V Jihlavě už na podzim přibydou další parkovací místa. Statutární město Jihlava úspěšně ukončilo zadávací řízení na zhotovitele stavby parkoviště P+R a úpravy křižovatky ulice Žižkova – Rantířovská. Zástupci vybraného dodavatele, společnosti Eurovia CS, převzali staveniště na začátku června tohoto roku. Celý projekt za více než 33 milionů korun bez DPH by měl být dokončen v květnu příštího roku a bude rozdělen na dvě etapy.

V první etapě, jejíž termín dokončení byl stanoven na konec letošního října, vznikne parkoviště s celkovou kapacitou 110 parkovacích míst, přilehlá zastávka MHD ve směru do města a navazující chodník. Ve druhé etapě pak vše související s úpravou křižovatky a vybudování nového vstupu na hřbitov z předmětného parkoviště,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města Jihlavy Petr Laštovička.

Parkoviště mělo být hotovo už skoro před rokem. Celá záležitost ale nabrala skoro roční zpoždění kvůli ekonomickým problémům zhotovitele stavby – společnosti PSJ. Ty vyústily v insolvenční řízení, které stále probíhá. „Stavební práce nebyly řádně dokončeny, neboť předchozí zhotovitel stavby staveniště opustil,“ dodala vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová.

Nové automaty na jízdenky

Zastupitelstvo města na svém červnovém zasedání zároveň schválilo dotaci 800 tisíc korun pro Dopravní podnik města Jihlavy, a to na zakoupení a instalaci dvou jízdenkových automatů.

PSALI JSME: Práce na slibovaném P+R parkovišti v Jihlavě se minimálně o rok posouvají. Hledá se zhotovitel

„Je povinností statutárního a krajského města, aby na dopravních terminálech a P+R parkovištích, na která chceme směřovat dopravu mimojihlavských, mělo jízdenkový automat,“ zmínil při červnovém zasedání zastupitelstva náměstek Petr Laštovička.

Foto Karel Švec

Štítky P+R, parkoviště, stavba, staveniště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.