<

Aktuálně

Další fáze rekonstrukce v novoměstské nemocnici. Návštěvníky čekají novinky více...

Nebe nad Jihlavou může být hlučnější. Důvodem je oprava letiště v Čáslavi více...

Hraběcí stolek a Frejlach: Vysočina má dvě nová chráněná území více...

Cizinka na Vysočině chtěla dostat vízum. Předložila falešný ukrajinský oddací list více...

Ani klášter v Želivě ho nezastavil. Zloděj zkoušel vykrást kasičku více...

Třebíč nabídne dvacet pozemků pro rodinné domy. Nejlevnější je za 4,5 milionu více...

Mapa: Modré zóny v Jihlavě se rozšíří na Královský vršek. Změny čekají i Kollárovu

Autoři | Foto Martin Singr

Jihlava bude letos pokračovat v rozšiřování systému parkování. Modré zóny se mají nově objevit na sídlišti Královský vršek, další změny město připravuje také v oblasti Kollárovy ulice. Důvodem je rostoucí počet aut i snaha zpřehlednit parkování v jednotlivých částech města.

Jihlavská radnice se už čtvrtým rokem snaží zkrotit parkování ve městě. Navzdory rozšiřování modrých zón ale počet aut neustále roste. „Loni přibylo v Jihlavě více než pět set osobních aut a celkově jich je už 28,5 tisíce – tedy 521 osobních aut na každých tisíc obyvatel města,“ vyčíslila Hana Marhanová z magistrátu. Vedení města přitom už dříve avizovalo, že chce postupně zavést modré zóny v celé Jihlavě.

Jako další oblast, kde je aktuálně parkování problematické, vybrala radnice severní část města, tedy oblast mezi řekou Jihlavou a Bedřichovem. „Zástavba je zde různorodá, a proto bude mít zavádění pravidel v jednotlivých částech odlišné tempo i odlišný přístup k řešení,“ uvedla Marhanová.


Nové oblasti parkování pro léto 2026. Zdroj: Město Jihlava

Sídliště Královský vršek je po revitalizaci, a tak tam i v okolních ulicích město na letošní léto chystá dopravní změny, které mají zpřehlednit parkování. Dalším cílem je lepší průjezdnost a bezpečnost. Oproti tomu na sídlišti Kollárova, v Riegrově ulici a okolí bude nejprve potřeba vytvořit více parkovacích míst a celý prostor upravit. Stavební práce mají začít letos na podzim a skončit příští rok na jaře. Zavedení pravidel parkování v této lokalitě bude až dalším krokem.

Radši si odřít porsche, než studovat pravidla parkování? Modré zóny v Jihlavě přináší kuriózní situace

Jihlava začne již brzy rozšiřovat modré zóny. Ve vedení města ví o různých kuriózních situacích, které s parkováním souvisí. Některé jsou k pousmání, nad jinými ale zůstává rozum stát. Společná je nechuť seznámit se s novými pravidly.

Město opět připravilo veřejná projednání, která se budou konat v ZŠ Kollárova, první z nich se koná již zítra od pěti odpoledne. Lidé budou mít možnost připomínkovat návrhy také on-line. „U Královského vršku bude město představovat nová pravidla parkování včetně dopravních změn. U Kollárovy, Riegrovy a okolí půjde hlavně o vylepšení, tedy plán stavebních opatření v ulicích,“ sdělila Marhanová.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky modré zóny, parkovací systém, Královský vršek, sídliště Kollárova, parkovací místa, projednávání

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.