neděle 3. července 2022 Radomír

Protihluková stěna je hotová a sjezd v Pávově už slouží řidičům. Přivaděč příští rok čekají opravy

V pondělí 15. listopadu byl u hlavního tahu k dálnici D1 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem do provozu uvedený sjezd a nájezd do Pávova, stejně jako protihluková stěna. V příštím roce se bude dálniční přivaděč opravovat.

Nová protihluková stěna, která je přes kilometr dlouhá, nahradila původní stometrovou protihlukovou stěnu. 

A proč se přistoupilo k výměně stěn? „Původní stěna už nesplňovala potřebné limity. Pro větší pohodlí obyvatel Pávova proto město společně s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR investovaly dohromady 52 milionů korun na demolici staré a stavbu nové protihlukové stěny – město se podílelo částkou přesahující 17,5 milionu korun," vysvětlil Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice.
Stěna i silnice jsou od 16. listopadu v předčasném užívání. Stěna je dlouhá 1054 metrů a vysoká místy až sedm metrů. Její nejnižší část dosahuje 4,5 a nejvyšší 6,9 metru. Životnost bude mít minimálně 30 let," popsal stavbu Petr Ryška, náměstek primátorky Jihlavy odpovědný za investice. Doplnil, že v příštím roce musí být ještě odstraněna odvodňovací armatura vysokotlakého plynovodu a následně bude stavba převáděna do zkušebního provozu. Dojde ještě k měření hluku z dopravy a poté bude stavba kolaudována," upřesnil Ryška.

Součástí stavby byl obnovený sjezd do Pávova, respektive mimoúrovňová křižovatka na 162. kilometru silnice I/38, jejíž stavba vyšla z celkové částky na 5,7 milionů korun. Kromě kompletní úpravy povrchu vozovky a nového značení se sjezd také rozšířil na 9,2 metru. „Nicméně využívat křižovatku, která bude sloužit zejména k odlehčení dopravy v době dopravní špičky, je umožněno pouze vozidlům do 3,5 tuny," upozorňuje mluvčí Jihlavy. 

V příštím roce je plánovaná oprava 5,6 kilometrů vozovky silnice I/38 a jejího příslušenství mezi dálnicí D1 a Jihlavou. Aktuálně je Ředitelství silnic a dálnic v závěrečné fázi veřejného výběrového řízení na zhotovitele. Obdrželo celkem 8 nabídek a probíhá jejich vyhodnocování s ohledem na kritéria stanovená zadávací dokumentací.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky Pávov, protihluková, stěna, sjezd, Jihlava, I/38, provoz, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.