úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Protihluková stěna na I/38 je hotová. Dnes byl navíc obnoven sjezd do Pávova

Dnešním dnem byla uvedena do provozu 1054 metrů dlouhá protihluková stěna podél Pávova. Zároveň se tak uleví mnoha lidem, kteří jedou do práce a z práce. Počínaje dneškem se totiž také obnovil sjezd do Pávova.

Jde o sjezd ze silnice I/38 ze směru od dálnice D1 a nájezd na silnici I/38 ve směru na Znojmo. „Nicméně využívat mimoúrovňovou křižovatku v km 162,3, která bude sloužit zejména k odlehčení dopravy v době dopravní špičky, však bude umožněno pouze vozidlům do 3,5 tuny. Celkové investiční náklady činily 51,72 milionů korun bez DPH a podílí se na nich rovněž statutární město Jihlava," dodává za Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Martin Buček

protihluková stěna u frekventované silnice I/38 je dlouhá 1054 metrů a vysoká místy až sedm metrů. „Její nejnižší část bude dosahovat 4,5 metru a nejvyšší 6,9 metrů,“ upřesnil Petr Ryška, náměstek jihlavské primátorky odpovědný za investice a rozvoj města. Podle výrobce je životnost protihlukové stěny nejméně 30 let. 

Stavba z betonových panelů 

Původní protihluková stěna u hlavního tahu k dálnici D1 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem už nesplňovala potřebné limity a byla dlouhá pouze 100 metrů. Novou stěnu připravilo Ředitelství silnic a dálnic ČR ve spolupráci s odborem rozvoje města jihlavského magistrátu z betonových panelů osazených do železobetonových, případně ocelových sloupků.

Stavba stěny začala letos v polovině června. 

V příštím roce je plánovaná oprava 5,6 kilometrů vozovky silnice I/38 a jejího příslušenství mezi dálnicí D1 a Jihlavou. „Aktuálně jsme v závěrečné fázi veřejného výběrového řízení na zhotovitele. Obdrželi jsme celkem 8 nabídek a probíhá jejich vyhodnocování s ohledem na kritéria stanovená zadávací dokumentací," dodal závěrem Buček. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ředitelství silnic a dálnic

Štítky protihluková, stěna, I/38, sjezd, Pávov, přivaděč, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.