úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Pětidenní omezení v Havlíčkově Brodě. Opraví se i povrch u Alberta a Lidlu

Řidiči, kteří budou v příštím týdnu prijíždět Havlíčkovým Brodem, čeká dopravní omezení. Bude se totiž opravovat silnice II/150 na Žižkově ulici. V souvislosti se stavebními pracemi bude komunikace uzavřena, avšak s plánovaným zachováním obslužnosti přilehlých supermarketů, areálů a provozoven z jedné nebo druhé strany.

Po celou dobu prací bude uzavírka silnice II/150 přehledně značena přechodným dopravním značením. Investorem akce je Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

„Opravovaný úsek začíná u sídla Vodovodů a kanalizací Havlíčkův Brod (č. p. 832). Ukončení úseku je před okružní křižovatkou se silnicí I/34. Celková délka opravy je 260 metrů s průměrnou šířkou 8,4 metru, součástí zakázky je i oprava povrchu na okružní křižovatce obsluhující obchody Albert a Lidl," popsala Eva Neuwirthová, mluvčí Kraje Vysočina. 

Oprava komunikace včetně okružní křižovatky bude řešena v jednotné technologii. Nejprve dojde k odfrézování krytové vrstvy v tloušťce 50 milimetrů. Poté budou následovat lokální opravy poruch včetně sanace mrazových trhlin, což představuje přibližně 40 procemt plochy stavby. Následně firma položí novou obrusnou vrstvu a doplní vodorovné značení.

„Oprava této vytížené silnice byla záměrně zvolena v co možná nejkratším termínu s předpokladem trvání prací pouze pět dnů. Firma zahájí práce na státní svátek 17. listopadu a ukončí nejpozději v neděli 21. listopadu. Termín byl zvolen tak, aby co nejméně zasáhl do života občanů i řidičů, z pěti dnů budou využity tři dny pracovního volna. Přitom po dobu realizace by měla být vždy z jedné strany zachována obslužnost přilehlých supermarketů a areálů,“ vysvětluje technicko-správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Tomáš Mátl. 

Ten zároveň prosí všechny, kteří v uvedeném termínu budou směřovat do těchto míst o zvážení nutnosti této cesty. „V případě, že se pro ni přesto rozhodnou, prosíme o trpělivost, respektování přechodného dopravního značení a pokynů pracovníků, kteří budou na místě během prací řídit dopravu. Děkujeme všem za pochopení a ohleduplnost," dodává závěrem Mátl. 

Ohodnoť článek

Foto Jan Luxík

Štítky oprava, omezení, doprava, Havlíčkův Brod

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.