neděle 7. března 2021 Tomáš

Jihlavský dopravní podnik zajistí zaměstnancům respirátory. Cestující bude namátkově kontrolovat policie

Na povinnost nosit respirátory na místech s vyšší koncentrací lidí, která začne platit od čtvrtka 25. února, reaguje také jihlavský dopravní podnik (DPMJ). Ten pro své zaměstnance zajistí respirátory. Stejná povinnost bude platit i pro cestující.

Vymáhat dodržování přísnějších opatření na ochranu dýchacích cest u cestujících v MHD ale podle ředitele Radima Rovnera není v silách řidičů. Podnik k tomu bude cestující nabádat při hlášení ve vozech, na občasných kontrolách se domluvil s městskou policií.

Vyprodáno. Část drogerií a lékáren v kraji už nemá respirátory, došly i v Jihlavě na Romana Havelky

Od úterý 23. února bude nutné používat kvalitnější ochranu nosu a úst. Lidé od toho dne budou muset nosit buď respirátor, nebo dvě roušky. To se týká míst s velkou koncentrací lidí. Lidé na to zareagovali, a ve velkém vykupují respirátory typu...

„Namátkově budeme dělat kontroly (v MHD), budeme vidět, jak kdo nastupuje nebo vystupuje," řekl ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc.

Od čtvrtka 25. února bude povinné nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických roušek na veřejných místech. 

Cestující v jihlavské MHD, kteří nebudou mít nasazenou povinnou ochranu dýchacích cest, mohou být strážníky vyloučeni. Ukládat blokové pokuty, které mohou být až do 10 tisíc korun, se městská policie zatím nechystá, i kvůli tomu, že někdo třeba včas respirátor nesežene. „Budeme ze začátku využívat víceméně domluvy, tak, jak to děláme vždycky, když se změní nějaký zákon," řekl Frenc.

V padesátitisícové Jihlavě jelo v roce 2019 městskými autobusy a trolejbusy 16 milionů cestujících, vloni počet kvůli epidemii klesl o 30 procent. Jen pro řidiče MHD bude dopravní podnik potřebovat denně okolo 60 respirátorů. „My máme nějaký bezpečný počet skladem a tento týden budeme dokupovat," řekl Radim Rovner.

Vláda rozhodla o povinném nošení respirátorů na vybraných místech od 25. února

Povinné nošení respirátorů nebo dvou chirurgických roušek na sobě v obchodech, provozovnách služeb, v prostředcích i na zastávkách veřejné dopravy nebo v ambulancích vláda odsunula na 25. února. Respirátor nebo jednu zdravotnickou roušku budou...

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vít Hassan | Zdroj ČTK

Štítky MHD, DPMJ, doprava, respirátor, ochrana, Jihlava, kontrola, koronavirus, covid

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.