Celníci z Vysočiny, kteří kontrolují 85 kilometrů dálnice D1, loni řešili 1468 případů porušení právních předpisů kvůli dálničním známkám. Za přestupky vybrali asi 1,4 milionu korun. Pokut kvůli elektronickému mýtu bylo loni 910, o 140 méně než v roce 2019.
Na pokutách za mýto museli řidiči loni zaplatit 775 tisíc korun, v roce 2019 byla výše pokut asi milion korun. Kvůli neplatné, nesprávně vylepené či chybějící dálniční známce pokutovali v roce 2019 celníci 1 438 řidičů, kteří dohromady zaplatili asi 1,5 milionu korun.
Za letošní leden zjistili celníci dalších 169 případů neplatných dálničních známek. "A 1. února, v den zahájení režimu elektronických dálničních známek, zastavili 23 hříšníků, kteří vyrazili na dálnici bez zaplaceného poplatku," informoval mluvčí krajského celního úřadu Richard Zeman.
Staré dálniční známky přestaly platit na konci ledna. Nyní už je nutné pro cesty na dálnicích mít výhradně elektronickou vinětu, která je vázána na poznávací značku auta, a není ji tak nutné lepit na přední sklo. Staré papírové známky je nutné z čelního skla odstranit.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.