pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Dobrá zpráva pro cestující. Spojů MHD v Jihlavě zase pojede víc, už od pondělí

Jihlavský dopravní podnik od pondělí 30. listopadu zavádí další změny. S tím, jak přibývá lidí dojíždějících do práce i žáků a studentů cestujících do škol, bude přibývat i trolejbusových a autobusových spojů.

Od pondělí 30. listopadu budou ve všech vozidlech MHD v Jihlavě odstraněny zábrany v přední části vozů MHD a i tuto část vozu budou moci cestující začít opět využívat. „Neprokázal se přenos nákazy v prostředcích hromadné dopravy,“ uvedl Radim Rovner, předseda představenstva Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ). Pokud podle jeho slov cestující dodržují vládní nařízení a cestují se zakrytými ústy a nosem, jde o velmi bezpečný způsob přepravy.

Od pondělí podle Rovnera přibudou na trolejových i autobusových trasách některé dříve omezené nebo zrušené spoje. Na trolejbusové lince C se v pracovních dnech MHD posiluje o jeden vůz spoj s odjezdem v 7:30 z Horního Kosova.

Výpadky spojů 24. listopadu

„Zároveň s tím se může v pracovní dny zrušit autobusový spoj s odjezdem v 7:22 na lince 3 z Horního Kosova. Autobusová linka číslo 5 spojující centrum Jihlavy se Zbornou se vrací ke svému původnímu jízdnímu řádu před omezením. Linky číslo 3 a 12 tedy už nebudou muset zajíždět v pracovní dny na zastávku Lesnov,“ uvedl Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice.

„Zároveň se cestujícím omlouváme za výpadky spojů v úterý 24. listopadu způsobené silnou námrazou na silnicích a na trolejovém vedení. Byla přijata taková organizační opatření v rámci DPMJ, která by podobným zimním výpadkům měla zabránit,“ doplnil Radim Rovner.

Změněné jízdní řády platné od 30. listopadu najdete již nyní na webu

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Lenka Dvořáková | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky doprava, MHD, DPMJ, spoje, jízdní řád, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.