úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Na Vysočině bude jezdit méně vlaků a autobusů. Cestujících razantně ubylo

Na Vysočině bude kvůli zásadnímu úbytku cestujících ve veřejné dopravě danému zavřenými školami a dalšími opatřeními proti šíření koronaviru jezdit méně vlaků a autobusů. Změny jízdních řádů se podle zprávy kraje budou týkat dálkové přepravy objednávané ministerstvem dopravy i komerčních a regionálních spojů. Jihlavský dopravní podnik upozornil na další úpravy v MHD, které budou od pondělí.

„Prioritou pro nás nadále zůstává zajistit dojížďku do zaměstnání, k lékaři nebo na nezbytné nákupy," uvedl Pavel Bartoš z krajského oddělení dopravní obslužnosti.

Dráhy podle kraje od pátku omezí provoz vybraných dálkových linek. Následovat bude redukce linky R9 mezi Prahou, Havlíčkovým Brodem a Brnem, jejíž přesný termín podle sdělení kraje zatím nebyl stanovený. „Snížení objednávky Ministerstva dopravy bude mít logicky za následek omezení navazujících regionálních vlakových spojů. Na podobě jízdního řádu aktuálně s Českými drahami pracujeme," uvedl Bartoš. Kraj také odložil zprovoznění sezonních turistických vlaků, které měly začít jezdit v dubnu.

Firma Arriva bude od příštího týdne zajišťovat vybrané autobusové spoje přes Chotěboř, Havlíčkův Brod nebo Ledeč nad Sázavou ve víkendovém režimu. Podle kraje lze očekávat, že omezení u dalších dopravců budou následovat.

Jihlavský dopravní podnik ruší noční spoje. Nyní je skoro nikdo nevyužívá

Jihlavský dopravní podnik zavádí další opatření, které souvisí s aktuální situací v naší zemi. Od pondělí 23. března až do odvolání zavádí již dříve avizované změny jídních řádů. K tomu dočasně ruší noční linky N, která je nyní naprosto minimálně...

Autoři | Foto České dráhy

Štítky koronavirus, doprava, vlak, autobus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.