úterý 14. července 2020 Karolína

FOTO: P+R parkoviště v Jihlavě bylo slavnostně otevřeno. Nabízí místo 110 řidičům

Dnes dopoledne bylo slavnostně otevřeno P+R parkoviště, které se nachází v bezprostřední blízkosti jihlavského ústředního hřbitova. Kompletně hotové jsou i práce na křižovatce ulic Žižkova a Rantířovská.

Výstavba parkoviště P+R na ulici Žižkova byla ukončena k poslednímu říjnu 2019. V rámci této etapy projektu byly vybudovány dvě autobusové zastávky MHD s přístupovými chodníky, vlastní parkoviště P+R s kapacitou 110 parkovacích míst včetně veřejného osvětlení, příjezdové komunikace, chodníků, terénních a vegetačních úprav a souvisejících prací.

„Odvodnění plochy parkoviště je řešeno formou zasakovacího systému s retenční nádrží, která může být využita pro zavlažování veřejné zeleně. Součástí první etapy díla bylo rovněž vybudování nového vstupu na ústřední hřbitov z prostoru parkoviště,“ sdělila Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavské radnice.

Kompletně hotová je i přilehlá křižovatka Žižkova-Rantířovská včetně výstavby světelného signalizačního zařízení, rozšíření jízdních pruhů a navazujících chodníků s veřejným osvětlením. Původně plánovaný termín dle uzavřené smlouvy o dílo byl stanoven na květen 2020, takže se stavební práce této etapy podařilo výrazně zkrátit.

„Zhotovitelem stavby byla společnost EUROVIA CS, a.s., která převzala dokončení díla po původním zhotoviteli, kterým byla společnost PSJ a. s., která stavební práce nedokončila z důvodu insolvenčního řízení a v září minulého roku opustila staveniště,“ dodává Hrdličková.

Realizace výstavby parkoviště P+R a související infrastruktury je spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace s předpokládanou dotací ve výši 12,697 milionů korun. Kraj Vysočina přispěl finančním darem v hodnotě 1,542 milionů korun na výměnu povrchu komunikace Žižkova.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Lenka Dvořáková, Magistrát města Jihlavy

Štítky P+R, parkoviště, doprava, parkování, otevření, křižovatka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.