středa 17. srpna 2022 Petra

Stromy spadlé po bouřce zastavily provoz vlaků na několika místech Vysočiny

Stromy spadlé do kolejiště zastavily dnes večer provoz na několika úsecích železnice na Havlíčkobrodsku a Žďársku. České dráhy předpokládají, že se vlaky znovu rozjedou po 21:00. Spadlé stromy museli kvůli bouřce odstraňovat hasiči i ze silnic, vyjížděli také k několika domů, do jejichž sklepů natekla voda. Bouřky přecházejí v pásu od východu Středočeského kraje přes Vysočinu do Pardubického a Královéhradeckého kraje. Podle meteorologů při nich může napršet až 90 litrů na metr čtvereční.

Kvůli spadlým stromů vlaky nejezdí mezi Havlíčkovým Brodem a stanicí Rozsochatec, mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě a mezi Rožnou a Bystřicí nad Pernštejnem. Hasiči stromy překážející v provozu po silnici odklízeli za dalších pěti místech. K zatopeným sklepům domů vyjížděli do Moravských Budějovic nebo obce Hostětice na Jihlavsku.

Nejvíc srážek v uplynulých hodinách zaznamenali meteorologové v Hubenově na Jihlavsku. Za dvě hodiny tam napršelo přes 40 litrů na čtvereční metr.

Silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině hrozí Vysočině do zítřejších 3:00. Lokální přeháňky nebo bouřky mohou být na Vysočině podle Českého hydrometeorologického ústavu i ve čtvrtek, kdy se nejvyšší odpolední teploty dostanou k 31 stupňům Celsia.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Čtenář Drbny

Štítky počasí, železnice, bouře, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.