čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Ve Žďáru nad Sázavou hořel sklad s pyrotechnikou, jeden člověk se zranil

Hasičům byl požár skladu na žďárské Vnitřní ulici oznámen po jedenácté hodině. Na místo události byli vysláni žďárští profesionální a dobrovolní hasiči s pěti cisternovými automobilovými stříkačkami. Událost si vyžádala jednu zraněnou osobu.

Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. „Místo události jsme uzavřeli, požár stále nemáme zcela pod kontrolou, pracujeme na jeho lokalizaci,“ řekla po dvanácté hodině mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. 

Místo události hasiči společně s policisty uzavřeli a z přilehlé restaurace evakuovali deset lidí. Podle záchranářů byl zraněn muž, jenž byl v místnosti, kde pyrotechnika vybuchla. "Muže středního věku jsme se středně těžkým poraněním transportovali do nemocnice v Novém městě na Moravě," uvedl zástupce ředitelky krajských záchranářů Petr Novotný. Při příjezdu záchranářů už byl muž mimo budovu skladu.

Kromě hašení se hasiči zaměřili na ochranu okolí a bránili několika vodními proudy rozšíření plamenů na další část skladu a přilehlé objekty. Ze skladu se ještě dvě hodiny po ohlášení požáru ozývaly výbuchy pyrotechniky.

Okolí místa události bylo uzavřeno, v místě byla výrazně omezená doprava.

Před třináctou hodinou se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu. Na místo události si velitel zásahu vyžádal policejního pyrotechnika, který před 13. hodinou prohlásil místo za bezpečné. Hasiči nyní odvětrávají prostory skladu za pomoci přirozené a přetlakové ventilace. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo ze zasahujících hasičů zraněn.

Sklad zábavní pyrotechniky hořel ve Žďáru nad Sázavou také v květnu 2012. Oheň v objektu v ulici Bratří Čapků, který patřil majiteli firmy na profesionální ohňostroje Luboši Smištíkovi, vznikl podle vyšetřovatelů při manipulaci s pyrotechnikou. Podle mluvčí hasičů zatím není jasné, zda sklad, kde dnes vznikl požár, patří stejnému majiteli.

Příčina dnešního požáru se vyšetřuje, majetková škoda nebyla dosud vyčíslena.

Foto: www.firepatch.blog.cz

Foto | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.