neděle 9. května 2021 Ctibor

Hasiči na Vysočině budou pomáhat i v nemocnici v Novém Městě

Profesionální hasiči budou zdravotníkům na Vysočině od pondělí pomáhat i v nemocnici v Novém Městě na Moravě. Čtyři hasiči budou dělat sanitářské práce na oddělení ARO, kde je pět zdravotních sester v pracovní neschopnosti. Vyplývá to z informací, které poskytla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová a nemocnice. Hasiči už pracují v pelhřimovské nemocnici.

„Vedeni nemocnice kvůli nedostatku personálu požádalo o pomoc velitele hasičského záchranného sboru kraje Jiřího Němce, žádosti hned vyhověl," uvedla Petra Musilová. Hasiči budou například asistovat při polohování pacientů nebo při podávání jídla. Počet hasičů, kteří budou v nemocnici pomáhat, nemusí být podle mluvčí konečný, o možném navýšení se jedná.

Podle mluvčí novoměstské nemocnice Tamary Peckové Homolové vypadlo na oddělení ARO ze služeb pět sester. Jsou z různých důvodů v pracovní neschopnosti, která nesouvisí s covidem-19. Počty hospitalizovaných pacientů s covidem-19 se podle mluvčí v novoměstské nemocnici poslední dobou výrazněji nemění. Kolem 70 jich leží na standardních lůžkách, čtyři až pět je připojeno k umělé plicní ventilaci a pět je na kyslíkové terapii.

Nedostatek personálu má i pelhřimovská nemocnice. Armáda žádosti nemohla vyhovět, pomoct přijedou hasiči

Také v pelhřimovské nemocnici je vyšší počet covid pozitivního personálu, zároveň tam i roste počet hospitalizovaných pacientů. Zařízení proto požádalo prostřednictvím svého zřizovatele Kraje Vysočina o pomoc Armádu ČR. Vojáci vzhledem k...

Kvůli vyššímu počtu zdravotníků nakažených covidem-19 pomáhají profesionální hasiči v tomto kraji od úterý v nemocnici Pelhřimov, tam se jich ve směnách střídá 21. Dalším dvěma nemocnicím Kraje Vysočina pomáhá od 8. ledna armáda. Do jihlavské nastoupilo osm vojáků z vojenské policie v Táboře, v Nemocnici Havlíčkův Brod pracuje deset vojáků z 43. výsadkového pluku Chrudim.

FOTO: Do jihlavské nemocnice ráno přijelo pomáhat 8 vojáků. Rozdělí je na více oddělení

V jihlavské nemocnici od dnešního rána pomáhá osm vojáků z táborské vojenské policie. Nyní je čekají administrativní úkony a zaškolení, poté se zapojí do pomoci na odděleních, kde se léčí covidoví pacienti. Vojáky dnes během dopoledne přivítají...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Nemocnice Pelhřimov / Facebook

Štítky nemocnice, hasiči, koronavirus, covid, Nové Město na Moravě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.