úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

V Novém Městě bude o víkendu k vidění hodně policistů. Kvůli prestižní Zlaté lyži 2020

Již během tohoto víkendu se bude v Novém Městě na Moravě konat Světový pohár v běžeckém lyžování Zlatá lyže 2020. Dvoudenní sportovní klání, kterého se podle informací pořadatelů zúčastní sportovci z mnoha zemí celého světa, se řadí mezi letošní prestižní sportovní akce v rámci Kraje Vysočina. Zúčastní se ho také větší počet policistů, kteří budou dohlížet na veřejný pořádek i plynulost v dopravě.

Pořadatelé Zlaté lyže počítají s účastí vyššího počtu diváků, kteří budou mít po oba dny vstup do areálu zdarma. Jejich příjezd a odjezd do Nového Města na Moravě může přinést komplikace především v oblasti plynulosti silničního provozu na příjezdových trasách do Nového Města na Moravě.

Policisté z územního odboru ve Žďáře nad Sázavou v úzké součinnosti s pořadateli akce připravili bezpečnostní opatření. Policisté pořádkové, dopravní i kriminální policie územního odboru Žďár nad Sázavou, ale i policisté z některých specializovaných celorepublikových útvarů - pyrotechnické služby - se budou po oba dny starat o bezpečnost a veřejný pořádek v Novém Městě na Moravě a jeho okolí.

„V rámci připraveného bezpečnostního opatření se budeme podílet především na zajištění bezpečnosti a plynulosti v dopravě a zajištění veřejného a místního pořádku, aby se nám podařilo zamezit páchání trestných činů i přestupků.“ uvedl velitel opatření Miroslav Stárek, vedoucí územního odboru Žďár nad Sázavou.

Dbejte upozornění pořadatelů, radí policie 

Přítomní policisté budou dohlížet na plynulost provozu a v případě potřeby budou regulovat dopravu. „Dopravní policisté budou po dobu konání sportovní akce přítomni na všech důležitých příjezdových trasách, kterými se lze dostat do oblasti Novoměstska, a stejně tak budou dohlížet na průjezdnost křižovatek. Policisté apelují na všechny návštěvníky, aby důsledně dbali upozornění pořadatelů, a to zejména v souvislosti s parkováním svých vozidel. Pro tyto účely budou označena vyhrazená parkoviště. Všichni řidiči proto musí dbát pokynů policejních hlídek, aby nedocházelo ke zbytečným komplikacím v dopravě,“ vysvětluje Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Policejní hlídky budou provádět také nezbytnou hlídkovou službu zejména v Novém Městě na Moravě a bezprostředním okolí Vysočina arény, kde se Zlatá lyže koná.

„Naším hlavním cílem bude zajistit v místě veřejný pořádek a chránit majetek občanů před případnými pachateli trestné činnosti Musíme zejména preventivně působit na řidiče motorových vozidel, aby svá vozidla řádně uzamkli a neponechávali ve vozidlech viditelně odložené věcí, které by mohly lákat zloděje. Stejně tak budou pěší hlídky a policisté v civilu preventivně působit ve vztahu k možným kapesním krádežím. S vyšším pohybem osob počítáme nejen na silnicích, ale také na autobusovém a vlakovém,“ doplnil Jan Kostečka, zástupce velitele bezpečnostního opatření.

Pyrotechnika se netoleruje 

Policisté se zároveň obrací na všechny návštěvníky, aby se s předstihem a především důkladně seznámili s návštěvním řádem, tedy pravidly vstupu dovnitř arény a aby dodržovali tento návštěvní řád, který upravuje pravidla pro vstup návštěvníků a jejich chování uvnitř.

„Do sportovního areálu proto s sebou nenoste žádné předměty, které návštěvní výslovně řád zakazuje.  Jedná se například o nebezpečné předměty, mezi které patří pyrotechnika, nože a další předměty vyjmenované v návštěvním řádu,“ vyzývá Čírtková.

Se sportovním kláním nebudou spojená žádná dopravní omezení ani uzavírky silnic, ale řidiči musí počítat se silnějším provozem po dobu trvání světového poháru, a to silnicích v okolí Nového Města na Moravě.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto Drbna, lyzovani.nmnm.cz

Štítky Zlatá lyže, policie, hlídka, závod, Světový pohár, lyžování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.