Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Pondělí 22. července 2024  |  Svátek má Magdaléna
Bez reklam

Třebíč chce zavést milionovou dotaci i pro nové zubaře. Budou se o tom bavit zastupitelé

Třebíč chce zavést dotace pro zubní lékaře kvůli zachování péče. Příští měsíc by o tom mělo rozhodnout zastupitelstvo města. Milionem korun zatím radnice podporovala kvůli zachování dostupné péče jen praktické lékaře pro dospělé a děti. Podle starosty Pavla Pacala (Pro Třebíč) už takto přispěla čtyřem lékařům, o podpoře pro pátého bude jednat. Noví zubaři by měli mít za určitých podmínek nárok také na milion korun.

Dotace jsou určené na provozní výdaje související se zřízením a provozem ordinace. Nemusí to ale být zcela nová ordinace, ale převzatá po lékaři, který ukončil svoji činnost. „Primárně nám jde o to, abychom sem fyzicky ty nové lékaře dostali. Jestli převezmou od někoho stávajícího ordinaci, to není až tak úplně věc, která by nás zajímala. Jde nám o tom, aby tady byl nový lékař," řekl Pavel Pacal.

Podmínkou získání dotace je, aby ordinace s novým lékařem fungovala alespoň pět let a měla otevřeno pět dní v týdnu alespoň čtyři hodiny denně. Musí také platit, že žadatel v uplynulých deseti letech v Třebíči neordinoval.

Na Třebíčsku působí podle dřívějšího sdělení Kraje Vysočina a lékařských sdružení asi 20 dětských praktických lékařů, 50 všeobecných praktických lékařů a přibližně stejný počet zubařů.

Ohodnoť článek

Štítky ČR, správa, zdraví, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jasoň Klíma

Zatímco pro obvoďáky a pediatry je to celkem výhodná dotace, pak pro stomatology je to minimum, z čeho se dá začít. Jenom nejzákladnější vybavení ordinace vyjde dráž než tato dotace (křeslo, souprava, rentgen a sterilizátor). Podobnou částku obnáší veškeré instrumentárium, dále materiály, nábytek a ostatní zařízení. I prostory po bývalém kolegovi něco stojí a většinou potřebují revitalizaci (podlahy, osvětlení, okna, dveře, topení, vymalování). Když lze konečně začít, jsou třeba finance na provoz, na instrumentářku, laboranta a uklízečku, případně na nájem a zálohy na odvoz odpadu, spotřebu vody a energie. Odhadem musí mít začínající mladý stomatolog částku dvojnásobnou než ostatní lékaři.

Čtvrtek, 30. května 2024, 13:53Odpovědět

Třebíč chce zavést milionovou dotaci i pro nové zubaře. Budou se o tom bavit zastupitelé | Třebíčsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.