Počasí dnes18 °C, zítra20 °C
Úterý 28. května 2024  |  Svátek má Vilém
Bez reklam

FOTO: V Třebíči už začala rekonstrukce stadionu. Podívejte se, jak to teď vevnitř vypadá

Je tomu měsíc, co byla v Třebíči zahájená rekonstrukce zimního stadionu. Jak nyní informovala radnice, v tuto chvíli v místě probíhají bourací práce. Modernizace stadionu by měla skončit v lednu 2026. Vylepšení se dočká zejména jeho zázemí.

Modernizace zimního stadionu, která je naplánovaná do ledna 2026, má zlepšit především jeho zázemí. 

„Rekonstrukce zimního stadionu začala 8. dubna. Nejprve zhotovitelská firma odčerpala čpavek, kterým byla chlazená ledová plocha. Aktuálně probíhají bourací práce v budově,“ sdělila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Dodavatele hledalo město opakovaně, původní zakázku zrušilo kvůli příliš vysokým cenám nabídek, řekl již dříve starosta Třebíče Pavel Pacal (Pro Třebíč). Vítězem se nakonec stalo sdružení společností PKS stavby a Geosan.

„Před rokem byly úplně jiné ceny stavebního materiálu a nebyl takový hlad po zakázkách, který je teď a který nutí účastnit se i firmy, jež by do takových zakázek normálně nechodily. Cena materiálu i práce klesla, mluví se zhruba o 30 procentech, což tady odpovídá. Vidíme to i u ostatních soutěží," řekl Pavel Pacal.

Zahájení rekonstrukce zimního stadionu v Třebíči

Pondělí, 13. května 2024, 13:05

Zahájení rekonstrukce zimního stadionu v Třebíči
Zahájení rekonstrukce zimního stadionu v Třebíči

Poprvé Třebíč vypsala soutěž v srpnu 2022. Opoziční zastupitelka Blanka Kutinová (Třebíč Občanům!) tehdy uvedla, že to bylo jen gesto před komunálními volbami. Po nich zůstal ve funkci starosta i dva místostarostové. V prosinci 2022 vedení města zakázku zrušilo. Zdůvodnilo to příliš vysokou cenou v obdržených nabídkách. Podle Pacala byla tehdy nejnižší nabídka 577 milionů korun a i s inflační doložkou by práce vyšly na 606 milionů korun. Podruhé město vypsalo zakázku loni v říjnu.

Na stavbu má město přislíbeno asi šedesátimilionovou dotaci od kraje. Starosta Pacal by rád z krajské pokladny získal podporu vyšší, a to 87 873 000 korun. Argumentuje to procentuální podporou Horácké multifunkční arény, která se nyní staví v krajské Jihlavě.

Vedení Třebíče chce od kraje více peněz na zimní stadion, argumentuje Horáckou arénou

Dotace ve výši 87 873 000 korun. To je částka, kterou chce starosta Třebíče a krajský zastupitel Pavel Pacal (Pro Třebíč) podpořit rekonstrukci zimního stadionu v Třebíči z krajské pokladny. Argumentuje procentuální podporou Horácké multifunkční...

Lidé, kteří chtějí zaparkovat v okolí rekonstruovaného zimního stadionu, musí počítat s tím, že parkoviště za stadionem bude až do 30. dubna 2025 uzavřené.

PŘEHLED: Omezení a uzavírky v Třebíči. Řidiči nezaparkují u stadionu, na pár dní se uzavře i Karlovo náměstí

Třebíčská radnice informuje o aktuálních uzavírkách a dopravních omezeních pro řidiče. Pracuje se třeba u zimního stadionu nebo na parkovišti na Podzámecké nivě. V sobotu 11. května musí počítat lidé s tím, že se uzavře Karlovo náměstí.

Kompletní rekonstrukce zimního stadionu zahrnuje výměnu obvodového pláště, přípojek, přístupových komunikací i okolní terénní úpravy. Součástí bude také nové sociální zázemí, rekonstrukce hlediště a ledové plochy, přístavba s novými šatnami, sociálním zařízením a novým technologickým zařízením stadionu. Rekonstrukce má začít letos v dubnu a skončit v lednu roku 202ž. Po úpravě bude hlediště pro 2600 lidí. Všechna místa budou na sezení. „Ale to nejdůležitější je, že se rapidně zlepší zázemí pro mládež, pro všechny sportovce, kteří zimní stadion využívají z hlediska kabin a sociálního zázemí," řekl Pacal.

Zřítila se střecha a dva lidé zemřeli

Zimní stadion se začal stavět v roce 1956 a dokončen byl v roce 1959. O 12 let později prodělal první větší rekonstrukci a v roce 1977 byl zastřešen. Střecha se ale po několika dnech zřítila. Zemřeli pod ní dva lidé. Znovu se stadion veřejnosti otevřel v roce 1980. Od roku 1998 je v majetku města.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Třebíč | Zdroj Město Třebíč

Štítky stadion, stavba, rekonstrukce, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

FOTO: V Třebíči už začala rekonstrukce stadionu. Podívejte se, jak to teď vevnitř vypadá | Třebíčsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.