pondělí 18. října 2021 Lukáš

Tip na výlet: Za výhledem na zámek i vojenské letiště. Zajděte si na rozhlednu u Ocmanic

Týden utekl jako voda a před námi je další víkend. Dnes přicházíme s pozvánkou na výlet na jednu z rozhleden, kterých je na Vysočině nespočet. Co třeba zajet na rozhlednu u Ocmanic na Třebíčsku? Tento objekt, který stojí na vodojemu, byl vybudován v roce 2004.

Rozhledna u Ocmanic je položena v nadmořské výšce 429 m.n.m. Stavba je ve tvaru osmibokého pravidelného jehlanu, konstrukci tvoří dřevěné prvky kotveny do ocelových patek. Výška objektu je 15,25 metrů a ve výšce osmi metrů je umístěno výhledové podlaží.

Rozhledna u Ocmanic na Třebíčsku na jihozápadní straně nad obcí je postavena na vodojemu rozhledna. Byla zbudována v roce 2004. O realizaci se podělila obec Ocmanice, mikroregion Náměšťsko a dotace z Programu obnovy venkova. Celková cena je 420 tisíc korun.

Z rozhledny jsou 360 stupňové výhledy na okolní rovinatou krajinu, kruhový výhled z otevřené plošiny se rozprostírá na Ocmanice, zámek v Náměšti nad Oslavou a startující letouny z nedalekého vojenského letiště.

Až k rozhledně je možné přijet autem, u Ocmanic je třeba odbočit na Placký dvůr. Na rozhlednu je možné dojet i na kole, protože sem vede také cyklotrasa.

Rozhledna Ocmanice je volně přístupná.

Ohodnoť článek

Foto Obec Ocmanice

Štítky Ocmanice, rozhledna, výlet, tip, víkend

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.