pátek 29. května 2020 Maxim

Nenapravitelný dealer marihuany skončil ve vazbě. Při zadržení měl u sebe přes kilo drogy

Pelhřimovští policisté na začátku minulého týdne dopadli dealera marihuany. Byl přichycen téměř „při činu“. Později se ukázalo, že třiatřicetiletý dealer už má za sebou trestní minulost.

Zmíněného muže kriminalisté zadrželi na začátku minulého týdne ve večerních hodinách na Humpolecku. Bezprostředně před zadržením prodal několik dávek marihuany čtyřem osobám. Kriminalisté provedli domovní prohlídku a prohlídky nebytových prostor, které zadržený muž užíval.

„Při domovní prohlídce a prohlídce vozidla a garáže jsme zajistili téměř 1200 gramů marihuany, ale také elektronickou váhu a semena konopí,“ uvedl Pavel Nováček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání třiatřicetiletého muže z Pelhřimovska. „Muž byl obviněn ze spáchání pětinásobného přečinu a dále ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy,“ dodal Pavel Nováček.

Třiatřicetiletý zadržený muž byl obviněn z toho, že v průběhu roku 2013 prodal, nebo zdarma poskytl, v několika případech jiným osobám marihuanu. Dále drogy prodával od roku 2016, a to i přesto, že bylo v té době zahájeno jeho trestní stíhání ve věci drogové trestné činnosti.

„Nejméně dvaceti lidem pak od roku 2017 na Humpolecku distribuoval marihuanu, za kterou v některých případech postupně vyinkasoval až deseti tisícové částky. Obviněný muž byl již v minulosti za drogovou trestnou činnost odsouzen, a to v roce 2017, kdy mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody,“ doplnila Stanislava Miláčková, mluvčí policistů.

Drogový dealer skončil ve vazbě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Obviněnému muži za uvedenou trestnou činnost hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal na závěr Pavel Nováček.

 

Foto Policie ČR

Štítky dealer, marihuana, policie, zadržení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.