pondělí 20. září 2021 Oleg

Vlčka vystřídal Kocour. Pacov má nového starostu

Novým starostou Pacova na Pelhřimovsku se v úterý 20. dubna stal dosavadní místostarosta Tomáš Kocour. Nahradil Lukáše Vlčka (STAN), který se stal po podzimních krajských volbách náměstkem hejtmana Vysočiny. Podle dohody nového krajského vedení by neměl nikdo dlouhodobě vykonávat více uvolněných funkcí. Už dřív rezignovali na pozice starostů měst krajští radní Jan Tourek (KDU-ČSL) a Roman Fabeš zvolený stejně jako Vlček do krajského zastupitelstva za Starosty pro Vysočinu. Vlček se stal neuvolněným místostarostou Pacova.

Pětačtyřicetiletý Tomáš Kocour kandidoval v obecních volbách v roce 2018 jako nezávislý kandidát na kandidátní listině Sdružení pro rozvoj a prosperitu Pacovska. Vlček byl lídrem stejné kandidátní listiny, získal nejvíc hlasů. Kocour byl volební dvojkou. „Podle mě je to nejvhodnější kandidát, který může být. Nejen, že je na pozici dlouhou dobu, spolupracujeme spolu 15 let, je to velmi pracovitý čestný člověk, takže si jiného nástupce nedovedu představit," řekl už dřív o Kocourovi Lukáš Vlček.

Kocour dřív působil jako úředník městského úřadu v Pacově. Ve volbách poprvé úspěšně kandidoval v roce 2010.

Na Vysočině se noví členové krajské rady vzdali funkcí starostů. Hejtmana zaměstnává hlavně koronavirus

Půl roku po krajských volbách se funkcí starostů vzdali na Vysočině dva noví členové krajské rady. Lukáš Vlček, který je starostou Pacova na Pelhřimovsku a zároveň náměstek hejtmana, se na odchod z pozice starosty chystá. Výměnu zatím oddálil...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto vysocina.eu

Štítky personální, Pacov, starosta, Vlček, Kocour

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.