sobota 5. prosince 2020 Jitka

Pelhřimov bude měnit semafory. Řidiče čekají velké dopravní problémy

S dopravními komplikacemi a výrazným zdržením při průjezdu městem musí v příštím týdnu počítat řidiči, kteří budou projíždět Pelhřimovem. Bude zde totiž probíhat kompletní rekonstrukce semaforů. Komplikace se čekají konkrétně na průtahu silnice I/34 městem ve směru od a k dálnici D1 a průtah městem - silnice I/19 a II/602 ve směru Tábor, Jihlava.

V uvedených místech budou dopravu v rámci svých možností řídit pelhřimovští policisté. Budou monitorovat a podle vývoje dopravní situace regulovat provoz.

„Nicméně i v době běžného provozu semaforů  vznikají v Pelhřimově běžně dopravní zácpy, zejména v dopravních špičkách.  V souvislosti s rekonstrukcí semaforů lze však předpokládat, že se situace v počtu a době trvání dopravních zácp ještě zhorší, a to bez ohledu na snahu křižovatky řídit fyzicky. Dopravní komplice v Pelhřimově budou tedy zcela vyšší mírou ohrožovat komfort dopravy tak, jak jej místní obyvatele vnímají,“ sdělila Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Krajští policisté se proto obrací na řidiče, a to zejména na místní, aby, pokud to nebude nezbytně nutné, raději cestování městem svými vozidly omezili.

„Pokud vyjedou, aby byli ohleduplní a trpěliví, neboť cesta jim bude trvat déle. Další zdržení provozu by přinesly případné dopravní nehody na průjezdu městem, proto je důležité, aby byli řidiči ukáznění,“ vyzývá mluvčí Čírtková.

Kde konkrétně se budou semafory opravovat?

10 a 11. prosince
světelná křižovatka ul. Nádražní, Pod Náspem – místními  nazývaná „U Bazénu“
světelná křižovatka ul. Nádražní, Křemešnická, Průběžná – místními  nazývaná „U Modety“ 

12 a 13. prosince
světelná křižovatka ul. Průběžná, Humpolecká, Slovanského Bratrství, Václava Petrů – místními nazývaná „Rekrea“
světelná křižovatka ul. Příkopy, Václava Petrů, Karlovo náměstí – místními nazývána „Na Kamenném mostě“

Ohodnoť článek

Foto pixabay.com

Štítky semafor, rekonstrukce, doprava, Pelhřimov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.