pondělí 17. února 2020 Miloslava

Kostely v Jihlavě chystají vánoční mše. Oživí je betlém nebo půlnoční koncert

Již zítra se všichni sejdeme u slavnostně prostřeného stolu se svou rodinou a blízkými přáteli a budeme si užívat těch nejkrásnějších svátků v roce. Tyto jedinečné chvíle ještě více může umocnit návštěva mše, u hodně z nás zakořeněné jako „půlnoční“. Lidé jsou srdečně zváni také na koncerty nebo betlém.

Na mnoha místech se tato mše koná již v odpoledních hodinách, nebo třeba ve dvou časech – poprvé na Štědrý den odpoledne a podruhé o půlnoci nebo chvíli před ní.  

Podívejte se na přehled „půlnočních“, které se konají v jihlavských kostelech.

Kostel u Matky Boží, ulice Matky Boží

Zde se na Štědrý den můžete na mši zastavit hned ve čtyřech časech, a to v 8, 10, 16 a 22 hodin. Na Boží hod vánoční se zde bude sloužit mše v 8, 10 a v 17 hodin. Následující den ve stejných časech a stejně i na Nový rok.

Kostel sv. Jakuba, ulice Farní  

24. prosince od 16 hodin bude probíhat mše pro děti, od 23 hodin pak klasická „půlnoční“ bohoslužba. V pondělí 25. prosince mohou lidé přijít na mši v jediném čase, a to v 10:30. Na svatého Štěpána se bude sloužit mše ve stejném čase, tedy opět v 10:30. Kostel sv. Jakuba bude otevřený pro zájemce také na Silvestra, mše zde bude probíhat v 10:30. Ve stejném čase bude možné v kostele rozjímat i následující den, tedy na Nový rok. Ve vánočním čase bude v tomto kostele k vidění také betlém.

Kostel sv. Ignáce, Masarykovo náměstí

Na mši do tohoto svatostánku můžeme dojít hned na Štědrý den ráno, a to v 8:30. Úderem půlnoci všem přítomným zazpívá JSPS Melodie na svém Půlnočním koncertu. Boží hod vánoční v kostele na Masarykově náměstí oslaví také hned ráno, a to mší od 8:30, stejně jako na následující svátek svatého Štěpána. Na třetí vánoční svátek je od 17 hodin v plánu Vánoční koncert, ujme se ho PS Campanula. Na Silvestra jsou nachystány mše ve dvou časech – od 8 hodin a od 8:30. O půl deváté přivítá kostel všechny návštěvníky také na Nový rok.

Kostel sv. Jana Křtitele, křižovatka ulic Havlíčkova a Polenská

Na Štědrý den se zde bude mše sloužit už od 8 hodin. Stejný čas je pro bohoslužbu vyhrazen i v pondělí 25. prosince. Následující den začne mše o půl hodiny později, tedy v 8:30. Ve stejný čas kostel na Janském kopečku přivítá všechny zájemce také na Silvestra a 1. ledna.

Foto Pavel Kacerovský

Štítky Půlnoční mše, kostel, věřící, bohoslužba, přehled, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.