<

Aktuálně

MAPA: Změna na parkovišti u jihlavské nemocnice. Zavře se vjezd z ulice U Cvičiště více...

Na operačních sálech jihlavské nemocnice je nové vybavení, usnadní každodenní práci více...

Policie na Vysočině zastavila řidiče, který dlužil čtvrt milionu. Na místě zaplatil více...

Mladému řidiči se zřejmě smekla noha. Na parkovišti naboural BMW i Audi více...

Úsměv pro dobrou věc. Hasiči z Telče nafotili kalendář, pomůže nemocným bratrům

Autoři | Foto Se svolením hasičů z Telče a rodiny Fandy a Vítka

Řada lidí koná v adventním období dobré skutky. Třeba jako profesionální hasiči z Telče, konkrétně ti, kteří slouží na směně označené A. V uplynulých dnech nafotili kalendář. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na dobrou věc.

„Veškerý zisk z jeho prodeje chceme věnovat dvěma sourozencům z Vysočiny, z Rynárce – Fandovi a Vítkovi. Touto cestou bychom vám rádi nabídli možnost kalendář zakoupit, a pomoci tak dobré věci. Jeden kalendář stojí 350 korun. Pokud máte zájem, zašlete prosím závaznou objednávku do neděle 7.12. 2025 na e-mail: info@juric-paril.cz. Do zprávy napište vaše jméno, počet objednaných kusů, kontakt a adresu. Kalendáře budou od 15.12.2025 k zakoupení a vyzvednutí na hasičské stanici v Telči," řekl JIhlavské Drbně Jiří Pařil, jeden ze zapojených hasičů. Dodal, že případně je možné kalednář dovézt na jakékoliv místo na Vysočině. 

Hasiči, kteří se stali tvářemi kalendáře, výtěžek z prodeje na Vánoce osobně předají rodině Fandy a Vítka v Rynárci. 

„V kalendáři objevíte sympatické hasiče: Pepa Šilhavý, Mirek Poledna, Jurič Pařil, Mirek Jelínek, Michal Kůta, Jirka Plunder, Petr Kulík, Luďa Kameník a velitel stanice Jirka Fišara," vyjmenoval Pařil. Fotografem se stal jeden z hasičů, který je součástí kalendáře - Michal Kůta. 

Kdo je Fanda a Vítek? 

A komu přesně budou vybrané peníze pomáhat? Fanda a Vítek jsou dva šestnáctiletí chlapci, kteří oba trpí těžkou formou dětské mozkové obrny. Mají poruchu zraku, poruchu příjmu potravy, poruchu řeči. Trpí bronchopulmonální displázii - nemocí plic. Tyto diagnózy jsou nevyléčitelné. Podle lékařů budou muset oba bojovat po celý život. Každodenní péče o ně je pro jejich rodiče velmi náročná. 

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky kalendář, pomoc, obrna, hasiči, Telč

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.