<

Aktuálně

Na operačních sálech jihlavské nemocnice je nové vybavení, usnadní každodenní práci více...

Policie na Vysočině zastavila řidiče, který dlužil čtvrt milionu. Na místě zaplatil více...

Mladému řidiči se zřejmě smekla noha. Na parkovišti naboural BMW i Audi více...

Dobrá zpráva pro řidiče: Jihlavský tunel je opět průjezdný, údržba se i tentokrát stihla rychle

Autoři | Foto Se svolením Služeb města Jihlavy

Přestože měla podzimní uzavírka Jihlavského tunelu trvat od sobotního rána do nedělního odpoledne, i tentokrát se pravidelná revize a údržba stihly rychleji. Tunelem mohou řidiči projíždět už od sobotní půl desáté večer.

Tunel měl být původně zavřený třicet hodin, nakonec to bylo jen třináct a půl. Kromě čištění došlo ke kontrole stavebně-technologických částí. „Revizí projdou rozvodny NN, kabelové rozvody, zdroje nepřerušované dodávky elektrické energie, uzemňovací soustava, řídící, dopravní, kamerový a požární systém. Kontrola se zaměří i na elektronické zabezpečení tunelu, jeho osvětlení nebo také SOS hlásky,“ vyjmenoval před víkendem mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jiří Veselý.

V příštím roce se pak chystá výměna povrchu vozovky v tunelu, bude to v rámci plánované rekonstrukce 4,7 kilometrů dlouhého úseku silnice I/38. Jednotubusový tunel funguje od roku 2004, měří více než tři sta metrů. Denně jím projede přes 13 tisíc aut.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Jihlavský tunel, uzavírka, revize, SMJ

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.