sobota 23. října 2021 Teodor

Přijďte do jihlavské virtuální kavárny. Dnes se bude řešit vysokorychlostní trať

Podzimní sérii virtuálních kaváren otevře již dnes od 17 hodin diskuze o přínosech či případných negativech vysokorychlostní železniční trati vedené blízko Jihlavy. Město Jihlava pokračuje v projektu oblíbených virtuálních kaváren, ve kterých se může kdokoli připojit do debaty z domova, z kanceláře nebo odkudkoli z telefonu či tabletu.

Státem plánovaná vysokorychlostní železniční trať povede přes Vysočinu. Doposud se v územním plánu počítá se severní trasou, která by Jihlavu míjela. Záměrem města Jihlavy a Kraje Vysočina však je prosadit zastávku v Jihlavě-Pávově a také připojení vysokorychlostní trati do centrálního nádraží ve městě. Podle vedení města i podle hejtmana Vysočiny to bude mít pro region obrovský socioekonomický přínos. Z Jihlavy do Prahy by cesta trvala asi 50 minut, do Brna 40 minut. Nyní trvá cesta vlakem z Jihlavy do těchto měst přes dvě hodiny.

Správa železnic chce na vysokorychlostní trati terminál u Jihlavy

Na Vysočině navrhne Správa železnic vedení vysokorychlostní tratě (VRT) s terminálem u Jihlavy. Studii proveditelnosti s tímto doporučením této trasy měla v létě předložit ke schválení centrální komisi ministerstva dopravy. Kraj Vysočina má zatím...

Projekt vysokorychlostní železniční trati včetně termínů jejího případného dokončení představí Marek Pinkava ze Správy železnic ve virtuální kavárně v pondělí 20. září od 17 hodin. Sledovat debatu a případně se i aktivně zapojit do diskuze je možné v reálném čase ZDE. Záznam kavárny bude dostupný také na www.youtube.com/mestojihlava.  

Příští virtuální kavárna bude spojená s přímou diskuzí s veřejností, a to ve středu 29. 9. od 17:00. Tématem této besedy bude bezpečnostní situace v Jihlavě. S veřejností bude za dva týdny online i prezenčně v gotickém sále debatovat primátorka Jihlavy Karolína Koubová, radní Daniel Škarka a další hosté.   

Ohodnoť článek

Štítky virtuální, kavárna, debata, veřejnost, diskuze, vysokorychlostní trať, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.