neděle 7. března 2021 Tomáš

Jihlavské Teniscentrum je ve špatné situaci. Zastupitelé schválili půjčku 1,5 milionu korun

, aktualizováno 22. února 2021, 13:36

Jihlavští zastupitelé na svém dnešním zasedání vzali na vědomí aktuální situaci v jihlavském Teniscentru a schválili uzavření další smlouvy o výpůjčce. Město společnosti nyní půjčí 1,5 milionu korun. Zastupitelé dnes zároveň schválili odkup akcií.

Splácet tuto částku má začít Teniscentrum od ledna 2023.

„Společnost je nyní ve velmi špatné situaci kvůli dlouhodobě uzavřeným sportovištím a kvůli tomu zaznamenává značný výpadek příjmů z pronájmu kurtů,“ vysvětluje mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk.

4,4 milionu korun na nákup akcií 

Zastupitelé na svém dnešním zasedání schválili odkup akcií představujících 42,3099 % podílu na základním kapitálu akciové společnosti Teniscentrum Jihlava od společnosti GST sport. Statutární město Jihlava je majoritním akcionářem obchodní společnosti Teniscentrum s podílem 52,2912 %.

Kvůli problémům společnosti PSJ, která byla dřívějším akcionářem, její druhý nejvyšší podíl ve společnosti získala společnost GST sport. Na nákup akcií zastupitelé vyčlenili částku ve výši 4,4 mil korun. Podle finančního výboru je Teniscentrum na strategickém místě a jde o přiměřenou a objektivní částku. Město tímto rozhodnutím získá bezmála 95% akcí," doplnil Radovan Daněk.

Jihlavské Teniscentrum má ještě čtyři další malé akcionáře, kteří mají v součtu zbývajících cca 5% akcií.

Ohodnoť článek

Foto Magistrát města Jihlavy

Štítky Teniscentrum, půjčka, zastupitelstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.