čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

FOTO, VIDEO: Kvůli bouřce a větru na Vysočině padají stromy. Hasiči mají přes 200 výjezdů

, aktualizováno 1. července 2019, 22:09

Dnešní horké počasí vyvrcholilo prudkými bouřkami, které doprovázel silný vítr. Na mnoha místech také kroupy. Problémy byly i na železnici, na mnoha místech se zastavil provoz. Hasiči zaznamenali od 14:00 okolo 220 událostí, nejvíc jich bylo na Žďársku, řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová dnes večer. Podle informací, které hasiči mají, nebyl při těchto událostech nikdo zraněný. Místy bylo poškozené i elektrické vedení.

Společnost ČEZ evidovala podle mluvčí Šárky Lapáčkové Beránkové před 18:00 na Havlíčkobrodsku sedm poruch na vedení vysokého napětí. Poruchy byly po bouřkách i na Žďársku a na Třebíčsku, informovala Martina Slavíková z firmy E.ON.

Nejčastěji se hasiči potýkají s popadanými stromy. A to na silnicích, na komunikacích často leží také větve. Asi ve dvou případech spadly stromy na auta, na několika místech hasiči čerpali vodu ze sklepů. Nejvíc událostí, přes 190, hasiči zaznamenali mezi 14:00 a 16:00.

Na železnici způsobily odpoledne spadlé stromy problémy na Pelhřimovsku, Jihlavsku, Havlíčkobrodsku i Žďársku, vyplývá z údajů na webu Českých drah. Překážky už byly zčásti odstraněny.

Na trati směrem na Pardubice v úseku Rozsochatec - Havlíčkův Brod provoz stál asi do 19:00, stejně jako v úseku Bransouze - Luka nad Jihlavou na trati mezi Brnem a Jihlavou. Dráhy v těchto dvou lokalitách zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Ještě o něco dřív se měl obnovit provoz také mezi Novým Městem na Moravě a jihomoravskou obcí Nedvědice.

Před spadlým stromem odpoledne zastavil vlak například na trati mezi Pacovem a Novou Cerekví, překážky byly i na tratích Třešť - Sedlejov nebo mezi Křižanovem a Velkým Meziříčím. 

Foto redakce + čtenáři Jihlavské Drbny | Zdroj ČTK

Štítky bouřka, vítr, počasí, hasiči, zásah

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.