V rámci Kraje Vysočina přijaly úřady od začátku roku celkem 69 žádostí o registrační značku na přání, což je nejméně v rámci celé České republiky. Na Vysočině má zatím letošní novinka největší odezvu v Jihlavě a ve Velkém Meziříčí, kde řidiči podali shodně po třinácti žádostech.
Podle údajů, které dnes ČTK poskytlo ministerstvo dopravy, bylo v celém Česku přijato dohromady 2 453 žádostí o značku na přání, více než pětina z nich byla podána v Praze.
Největší zájem úřady na Vysočině zaznamenaly v prvních dnech tohoto roku. Odbor dopravy ve Žďáru nad Sázavou zatím vydal čtyři značky na přání a na dalších pět přijal rezervaci. „Kromě prvního lednového týdne nikdo další nepřišel,“ uvedla mluvčí žďárské radnice Nikola Adlerová.
Zástupci radnic na Vysočině dříve řekli, že na značkách aut se mimo jiné objeví název kraje, tovární značky vozů a jména. Řidiči si například objednali značky VYS0CINA, 613TATRA, 007A6ENT nebo 0CTAVIA1.
V Třebíči, druhém největším městě Vysočiny, podle dnešních údajů ministerstva přijal odbor dopravy sedm žádostí o značku na přání, přišel i jeden řidič motocyklu.
Na havlíčkobrodský odbor dopravy bylo doposud podáno pět žádostí a v Pelhřimově přišli tři žadatelé. Nejmenší poptávku po těchto značkách na Vysočině zaznamenaly úřady v Pacově a v Humpolci, které evidují po jedné žádosti.
V Česku zatím mají značky na přání největší ohlas v Praze, kde bylo podáno 549 žádostí. Následuje Jihomoravský kraj s 361 žádostmi.
Žadatelé o značku na přání musejí zaplatit 5 tisíc korun za jednu tabulku, tedy 10 tisíc korun za auto.
Při žádosti platí některá omezení. Lidé si například nemohou nechat na tabulku vyrazit hanlivá slova nebo ta, která obsahují písmena G, CH, O, Q a W. Zákaz využití těchto snadno zaměnitelných písmen si podle ministerstva vyžádala dopravní policie.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.