St 26. 8. 2026Luděk
Z kraje

Vysočinu čeká v tomto týdnu oteplení, meteorologové varují před rizikem povodní

Markéta HamerníkováMartin Singr1 minuta čtení23. 2. 2026, 11:09
Tento týden nás čeká jarní počasí.
Tento týden nás čeká jarní počasí. · Foto: Canva

Nový týden začíná na Vysočině ještě pod mrakem a s deštěm, postupně se ale dočkáme výrazného oteplení. Už ve středu se obloha protrhá a ve čtvrtek mohou teploty vyšplhat až na 16 stupňů. Víkend přinese proměnlivější počasí, zůstane ale poměrně teplo.

Tento týden začal deštivě a pro většinu kraje platí první stupeň výstrahy před povodněmi. Hladiny řek stoupnou, neměly by se ale vylévat z břehů. „Zvýšené hladiny až k prvním stupňům povodňové aktivity lze čekat i během dnešního dne u řek, které odvodňují Lužické, Jizerské hory a Krkonoše a řeky na Vysočině,“ uvedl dnes ráno Český hydrometeorologický ústav k celorepublikové situaci.

Přeháňky budou celý dnešní den, přechodně se sněhovými krupkami. Nejvyšší teploty meteorologové očekávají 9 až 12 °C. Ski areály na Vysočině jsou zatím v provozu, počasí ale dělá vlekařům těžkou hlavu. V Lukách bude dnes areál zavřený. Přeháňky jsou hlášené také na úterý, nejvyšší teploty klesnou o tři stupně.

Ve středu už deště ustanou, meteorologové hlásí jasno ráno mlhy, poté jasno až polojasno s nejvyššími denními teplotami 7 až 10 stupňů. Totožná předpověď platí také pro čtvrtek. V pátek se má o něco oteplit, v sobotu a v neděli se bude rtuť v teploměrech pohybovat okolo desíti stupňů, opět s přeháňkami.

Zdroj: ČHMÚ

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Jihlavskou Charitu od září povede Martina Hynková. Pracovala i v azylovém doměSpolečnost

Jihlavskou Charitu od září povede Martina Hynková. Pracovala i v azylovém domě

Martina Hynková. To je jméno nové ředitelky Oblastní charity Jihlava, která se ujme funkce od 1. září. Tato žena má v sociální oblasti více než dvacetiletou praxi. Výběrové řízení na nové vedení jihlavské Charity bylo vyhlášeno po úmrtí ředitelky Hany Fexové.

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasněSpolečnost

Co dnes Češi chtějí od plotu? Zkušenosti z tisíců realizací mluví jasně

Plot už dávno není jen hranicí pozemku. Majitelé domů od něj dnes čekají soukromí, skvělý vzhled, bezpečí pro děti i domácí mazlíčky, a hlavně co nejmenší starosti do budoucna. Zkušenosti společnosti Ploty Dobrý z tisíců realizací po celé republice ukazují, jak se požadavky českých zákazníků na oplocení za poslední roky proměnily.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook