sobota 24. září 2022 Jaromír

Z Ráje do zeleného pekla. Děti v Pístově zažily únikovou hru, střelnici i večerní projížďku po tankodromu

Z ráje do zeleného pekla. Tak zní akce spolku Pionýr, která se konala již po šesté na tankodromu v Pístově u Jihlavy. V letošním roce se v rámci této akce konalo krajské setkání dětských oddílů.

Pionýr jako spolek byl znovu obnovený v lednu roku 1990. Na Vysočině funguje 18 pionýrských skupin, registrováno je 872 členů. Nejstaršímu aktivnímu členovi je 61 let, nejmladšímu členovi je 6 let.

Během víkendu byly na jednom místě děti ze sedmi oddílů z Kraje Vysočina, celkem jich na Pístov dorazilo 111.

„Když připočteme vedoucí a další osoby, které se zapojili do této akce, tak v sobotu v poledne nás bylo 168,“ vypočítal redakci Jihlavské Drbny Michal „Kaštan“ Neckař, hlavní organizátor a současně autor myšlenky uspořádat setkání pionýrů z celé Vysočiny.

Dodal, že jde o otevřenou akci, tudíž rodiče mohou přihlásit své děti, i když nejsou registrované v žádném spolku.

Spolek Pionýr je nyní druhým největším spolkem svého druhu a pracuje ve všech krajích České republiky.

Děti se během víkendového setkání nenudily. „Zažily večerní přesun po „tankáči" s hledáním předmětů a zjišťováním stanovišť na další den. V sobotu dopoledne si děti vyzkoušely zdravovědu, hasičské dovednosti, poznávání zvířat nebo památek, trochu techniky, lanovou a překážkovou dráhu, svezly se na čtyřkolkách, zastřílely si z airsoftových zbraní a mnoho dalšího,“ vyjmenoval Michal Neckař.

Za dětmi přijeli také hasiči, ti předvedli, jak se z auta vyprošťuje zraněný člověk. Následně si děti užily opravdovou střelnici, únikovou hru a projížďky po tankodromu. „Večer byl oheň a hrálo se na kytary,“ dodal Neckař a zároveň zmínil, že setkání členů ve stejném duchu se v Pístově plánuje také na příští rok.

Společná fotka všech účastník, zdroj: PS Kamarád 

Víkendového setkání se zúčastnila také patnáctiletá Tereza Houčková, která je členkou Pionýra asi šest let. „Moc se mi líbila úniková hra a čtyřkolky, ale i všechno ostatní bylo super," sdělila Drbně Tereza Houčková. 

Ohodnoť článek

Foto Pionýrská skupina Kamarád

Štítky setkání, pionýr, spolek, tankodrom, Pístov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.