sobota 17. dubna 2021 Rudolf

Krajský úřad Vysočiny se v pátek zahalí do modré barvy. Každý se může připojit oblečením

Také v tomto roce Kraj Vysočina vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který připadá na 2. dubna, v tomto roce na Veliký pátek. Tento den bude modře nasvíceno sídlo kraje, a Kraj Vysočina se tak připojí k již VIII. ročníku celorepublikové kampaně s názvem Česko svítí modře, která je dílem organizace Naděje pro autismus.

Modrým nasvícením však možnosti vyjádření podpory autismu zdaleka nekončí. „V týdnu od 5. do 9. dubna bude svoji podporu osobám s poruchami autistického spektra moci vyjádřit každý, kdo si oblékne modré oblečení. Právě v tomto smyslu vznikla výzva Obleč se do modré a podpoř osoby s autismem, kterou ve spolupráci s hejtmanstvím vyhlásil realizační tým projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Výzvy se zúčastní nejen zaměstnanci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, ale také tři příspěvkové organizace, které jsou do projektu zapojeny,“ dodala Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí.

Konkrétně jde o Domov Jeřabina Pelhřimov, Domov Kamélie Křižanov a Domov ve Zboží, jež poskytují péči osobám s poruchami autistického spektra. Účast přislíbily také další subjekty ze sociální oblasti.

Výzva bude vyhlášena na facebookovém profilu Kraje Vysočina, kde bude moci veřejnost sdílet fotografie modře laděného outfitu. „Těmito aktivitami chceme zdůraznit, že péče o osoby s poruchami autistického spektra nepočká po odeznění pandemie, ale je trvalá. Zároveň upozorňujeme širokou veřejnost, že Kraj Vysočina se chce stát iniciátorem podpory osob s autismem v domácím prostředí, ale i v sociálních službách na Vysočině a celé České republice,“ dodal radní Kraje Vysočina za sociální oblast Jan Tourek, který nad touto aktivitou převzal záštitu.

Kraj Vysočina se k republikové kampani Česko svítí modře připojil už v roce 2019.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Kraj Vysočina

Štítky modrá, autismus, Kraj Vysočina, iniciativa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.