pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Na silnice Vysočiny se od středy opět vrátí linkové autobusy pro školáky

Už tuto středu 18. listopadu se po povinné distanční výuce do škol vrací žáci první a druhé třídy a také ti, co navštěvují speciální školy. Tím tak od stejného dne skončí prázdninový režim autobusové linkové Veřejné dopravy Vysočiny (VDV), doprava tak začne jezdit v běžném režimu. Rodiče by si i přesto raději mělo ověřit spojení na internetu.

Mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová dodává, že víkendová omezení spojů autobusových i drážních nadále zůstávají v platnosti. „Zbývající spoje budeme postupně obnovovat dle odvolávání jednotlivých omezení a návratu žáků a studentů do školních lavic,“ avizuje Pavel Bartoš z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Od 19. října byla veřejná doprava na Vysočině nabízena pouze v prázdninovém režimu. Důvodem bylo uzavření všech školských zařízení a absence hlavní skupiny cestujících. Ke stejné praxi přistoupil Kraj Vysočina už na jaře, v době první koronavirové vlny.  

V období od ledna do srpna poklesly tržby dopravců oproti stejnému období roku 2019 o 32,92 %. Kompenzací jejich ztráty zohledněnou až do konce letošního roku se zabývala Rada Kraje Vysočina na svém jednání už 10. listopadu, kdy doporučila zastupitelstvu kraje ke schválení 87,7 milionů korun na pokrytí prokazatelných ztrát provozovatelů ve veřejné linkové dopravě.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky autobus, školák, škola, výuka, VDV, doprava, linkový

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.