neděle 25. října 2020 Beáta

FOTO: Vytrvalý déšť na Vysočině zvedá hladiny řek. S vodou bojují obyvatelé i hasiči

Na Vysočině už několik hodin vytrvale prší. Voda na mnoha místech zvedá hladiny řek, během dnešního dopoledne byla nejhorší situace hlavně na Žďársku.

Řeka Svratka během dopoledne dosáhla i třetího povodňového stupně  - tedy stavu ohrožení. „Ze skladu Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina byly uvolněny pytlovačky a dva tisíce pytlů, které hasiči na místě plní pískem a staví protipovodňové hráze. Všechna opatření, která jsou na místě přijímána, jsou realizována společně se starostou obce,“ sdělila dnes dopoledne Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů.

Vytrvalý déšť, který už hodiny trápí nejen náš kraj, způsobuje zejména na Žďársku velké problémy. Řeka Svratka v Herálci na Žďársku dosáhla druhého stupně povodňové aktivity, hasiči plní pytle pískem a staví protipovodňové hráze. Podle informací...

Podle informací od Českého hydrometeorologického ústavu platí na Svratce třetí stupeň i nadále, stav bdělosti byl dnes po obědě i na řece Balince nebo třeba Doubravě. 

Podívejte se na fotogalerii, jak to vypadalo dnes dopoledne a po obědě v Herálci na Ždársku, kde Svratka dosáhla třetího povodňového stupně. 

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Kraje Vysočina

Štítky déšť, povodně, počasí, Herálec, Svratka, řeka, hasiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.