pondělí 3. srpna 2020 Miluše

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: V přehradě Sedlice se v posledním týdnu voda zlepšila

Voda v přehradě Sedlice na Pelhřimovsku se zlepšila. Zatímco před týdnem nebyla vhodná ke koupání, teď už se v ní koupat dá. Rekreantům ale hygienici doporučují, aby se po koupání osprchovali. Vyplývá to z informací, které zveřejnila krajská hygienická stanice na svém webu. Zbývající vodní plochy na Vysočině využívané pro rekreaci teď hygienici nekontrolovali, před týdnem měly vodu čistou.

Téměř stoletá přehrada Sedlice u stejnojmenné obce má rozlohu 38 hektarů, pomáhá chránit před splaveninami nedalekou vodárenskou nádrž Švihov. Sníženou kvalitu vody měla Sedlice letos od poloviny června. Teď je v přehradě voda vhodná ke koupání, i když má po deštích nižší průhlednost. V její vodě také hygienici zjistili sinice a zvýšené množství chlorofylu. Teplota vody se v této nádrži za posledních sedm dnů zvýšila o šest stupňů skoro na 21 stupňů.

Minulý týden kontrolovali pracovníci hygienické stanice 15 rybníků a přehrad na Vysočině. Vhodné ke koupání byly Břevnická nádrž i rybníky Kachlička, Ředkovec, Velký Pařezitý, Malý Pařezitý, Domanínský, Medlov a Velké Dářko. Čistou vodu nabízel také zatopený lom v Horní Cerekvi, přehrady Trnávka, Pilská a Dalešice, stejně jako koupaliště v Rouchovanech a v Novém Městě na Moravě.

Autoři | Foto Krajská hygienická stanice Jihlava

Štítky koupání, rekreace, zdraví, koupaliště, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.