úterý 29. listopadu 2022 Zina

ANO a Pro Třebíč jednají v Třebíči o koalici s lidovci a uskupením Břehy

Radnici v Třebíči by následující čtyři roky mohla vést koalice vítězného hnutí ANO, uskupení Pro Třebíč, Břehy a KDU-ČSL. Stejné subjekty jsou spolu s dalšími součástí dosavadní koalice. Navrhovaná koalice by měla 20 z 27 městských zastupitelů, ČTK to řekl řekli starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč) a místostarosta Miloš Hrůza (ANO). Jednání o koalici ještě bude pokračovat.

„Dohodnuto ještě není nic, sešli jsme se s kolegy od lidovců a od Břehů, kteří mají po dvou mandátech, a řekli jsme si, jestli by byl z jejich strany zájem pracovat ve čtyřkoalici," řekl Miloš Hrůza. Rozhodovat podle něho budou jejich požadavky na místo v městské radě. Měla by zůstat devítičlenná se starostou, třemi místostarosty a pěti neuvolněnými radními.

VOLBY 2022: Končící starosta nebo primátor? Dnem voleb pro něj povinnosti rozhodně nekončí

Komunální volby rozhodly o tom, že na některých radnicích se změní osazenstvo. Někteří starostové se rozhodli už nekandidovat a uvolnit post svým nástupcům dobrovolně, někteří pozici vyklidí až na základě volebního výsledku. To však neznamená, že...

Hnutí ANO je v Třebíči vítězem voleb, získalo osm mandátů, stejný počet křesel náleží i uskupení Pro Třebíč, které bylo druhé. Podle Pacala sice 16 hlasů zajišťuje většinu, chce ale koalici širší. „Jednáme na půdorysu my, ANO, KDU-ČSL a Břehy a rádi bychom tu koalici dali v těchto subjektech širší. I když by nám 16 hlasů stačilo, rádi bychom přizvali tyto dvě strany ke koalici a teď jednáme o podmínkách," řekl Pavel Pacal.

VOLBY 2022: V Jihlavě startují jednání o koalici. Nemám případně problém s opoziční rolí, říká za ODS Petr Ryška

Jak dopadly komunální volby v Jihlavě, už je od sobotního večera jasné. V městském zastupitelstvu, které má 37 členů, usednou (staro)nové tváře. Oproti jiným městům v ČR, kde je třeba už jasné, kdo usedne ve vedení města, jsou jednání v krajské...

V komunálních volbách, jejichž výsledek je znám od soboty, v Třebíči kandidovalo 14 subjektů, uspělo šest z nich. „Je to pro mě překvapení, na druhou stranu se dlouhodobě mluvilo o tom, že v Třebíči je potřeba, aby těch subjektů nebylo tolik. Ale nečekal jsem až tak velké prořídnutí," řekl Pacal.

Setrvání v opozici už oznámilo uskupení Třebíč Občanů! Ve volbách získalo pět mandátů, stejně jako před čtyřmi lety. „Výsledky voleb v Třebíči jsou takové, že skončíme v opozici. Budeme nadále hlídat koalici a v rámci našich možností pracovat na zlepšení života občanů Třebíče," uvedlo uskupení na svém facebooku.

VOLBY 2022: V Třebíči vyhrálo ANO, bere osm mandátů. Druhé je PRO TŘEBÍČ

Komunální volby v Třebíči vyhrálo ANO, získalo osm mandátů v zastupitelstvu, které má 27 členů. Druzí skončili PRO TŘEBÍČ s osmi mandáty. Třetí Třebíč Občanům! bude mít pět zastupitelů. Vyplývá to z výsledků komunálních voleb na www.volby.cz....

Nové třebíčské zastupitelstvo ještě doplňují dva zastupitelé za SPD kandidující s podporou Trikolory, Pacal ani Hrůza s nimi na koalici spolupracovat nechtějí.

V zastupitelstvu vzešlém z voleb v roce 2018 bylo deset subjektů. Koalici vytvořilo ANO, Pro Třebíč, KDU-ČSL, Břehy a také čtyři subjekty, které své mandáty už neobhájily - ČSSD, ODS s uskupením Ta naše Třebíč a Třebíč můj domov.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Tomáš Kaser

Štítky komunální, radnice, vedení, volby, obce, Třebíč

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.