<

Aktuálně

Senior u Velkého Meziříčí převrátil auto na bok. Zřejmě usnul za volantem více...

Žďár nad Sázavou zvažuje, že začne pokutovat příliš rychlou jízdu v ulicích více...

Vůz v katastrofálním stavu vezl v Třešti mladíky a nezletilou dívku, všichni pili více...

V tenisové hale v Jihlavě je velmi chladno, může za to technická závada více...

Řidič na dálnici zlomil nákladní vůz, náraz do něj nepřežil řidič dodávky více...

Jihlavský Martin Prokop projel cílem Rallye Dakar. Ve své premiéře skončil čtrnáctý

Autoři | Foto Facebook Martina Prokopa

Martin Prokop ve své premiéře na Rallye Dakar skončil v celkovém pořadí na 14. místě. Slavnou soutěž absolvoval s továrním vozem Toyota. Zaznamenal tak nejlepší české umístění v soutěži osobních automobilů. Po více než 9 000 kilometrech napříč Argentinou a Bolívií ztratil na vítězného Francouze Peterhansela zhruba pět a půl hodiny.

V úvodních etapách, které profilem připomínaly Prokopovu oblíbenou klasickou rallye WRC, se jihlavskému jezdci dařilo a zajížděl výborné výsledky. V maratonské 4. etapě však Prokop se svým spolujezdcem Tománkem převrátili Toyotu na střechu a s poškozeným vozem pak museli absolvovat i pokračování této etapy další den.

V šesté etapě bylo s českou posádkou opět zle. Tentokrát však převrátili svůj závodní speciál „pouze“ na bok. V osmé etapě pak přišly první písečné duny. „Pro mě to bylo poprvé v životě a musím říct, že sbírám zkušenosti za chodu. Je spousta věcí, o kterých nic nevím a nic netuším. Platím za to poctivou nováčkovskou daň,“ uvedl následně Prokop na svých facebookových stránkách. „V deváté etapě jsme se bohužel nevyvarovali problémů a třikrát jsme se zakopali,“ komentoval jihlavský jezdec své další problémy.

Prokop se začal propadat celkovým pořadím a v jedenácté etapě dokonce klesl až za dalšího Čecha Zapletala. V posledních dvou etapách však již byl zase rychlejší a posunul se v celkovém pořadí.

A dnes mohl Martin Prokop s Janem Tománkem slavit, že svůj hlavní cíl splnili - jsou v cíli Rallye Dakar 2016. Při své premiéře na této soutěži obsadili nakonec 14. místo a stali se nejúspěšnější českou posádkou v kategorii automobilů.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Martin Prokop, Rallye Dakar, premiéra, soutěž, Toyota, Argentina, Bolívie, Jan Tománek

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.