Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác

Nové Město na Moravě o víkendu hostilo biatlonový IBU Cup, z Čechů se nejvíce prosadila Jislová

Druhý lednový víkend patřil v Novém Městě na Moravě biatlonu. Nikoli Světovému poháru, ale závodům nižší kategorie v rámci IBU Cupu. Vzhledem k rozmarům počasí byly po oba dny na programu pouze sprinty. Z Čechů byla nejvíce vidět Jessica Jislová, mezi muži pak Matěj Krupčík. Za zmínku stojí i skvělá atmosféra, kterou dokázalo vytvořit necelých 8 tisíc diváků na tribunách v součtu za celý závodní víkend.

V sobotním sprintu žen doběhla Jessica Jislová na jedenáctém místě. První dvě místa obsadily ruské reprezentantky. Vítězství si odnesla Olga Jakušovová, za ní skončila Anastasia Zagorujková se ztrátou 6,8 sekundy. Třetí místo vybojovala Francouzka Celia Aymonierová, která měla na vítězku ztrátu 9,8 sekundy.

Stejné umístění dokázala Jessica Jislová zopakovat i v neděli. Po bezchybné střelbě měla v cíli ztrátu 54,9 sekundy na vítěznou Francouzku Anais Chevalierovou, kterou na stupně vítězů doprovodily Ukrajinka Jana Bondarová a Ruska Svetlana Slepcovová. V průběžném pořadí IBU Cupu se Jislová posunula na dvanácté místo.

První sprinterský závod mužů ovládl Francouz Fabien Claude. Na druhém místě skončil se ztrátou 3,6 sekundy Rus Timofej Lapišin, třetí pozici obsadil Bělorus Dmitrij Abašev s mankem 32,6 sekund. Z českých zástupců si vedl nejlépe Matěj Krupčík, který obsadil 22. místo.

Nejlepším mezi Čechy byl Matěj Krupčík i ve druhém sprintu, obsadil šestnácté místo. Závod ovládli ruští závodníci. Vítězství si odnesl Petr Paščenko s náskokem necelých čtyř sekund před svým krajanem Timofejem Lapšinem, třetí místo obsadil Němec Johannes Kühn.

Biatlonový Pohár IBU v Novém Městě na Moravě

Ženy - 7,5 km, sobota: 1. Jakušovová 21:02,1, 2. Zagorujková (obě Rus.) +6,8, 3. Aymonierová (Fr.) +9,8,  ... 11. Jislová +54,8, 32. Černá +1:46,1, 42. Johanidesová +2:09,9, 43. Tomešová +2:12,1, 50. Zvařičová +2:34,3, 71. Horká (všechny ČR) +3:48,0.

Ženy - 7,5 km, neděle: 1. A. Chevalierová (Fr.) 20:04,7, 2. Bondarová (Ukr.) +9,4, 3.Slepcovová (Rus.) +16,6, ... 11. Jislová +54,9, 25. Tomešová +1:41,5, 32. Černá +1:58,5, 33. Johanidesová +1:59,0, 52. Horká +2:37,5, 66. Zvařičová (všechny ČR) +3:22,6.

Muži - 10 km, sobota: 1. Claude (Fr.) 24:48,6, 2. Lapšin (Rus.) +3,6, 3. Abašev (Běl.) +32,8, ... 22. M. Krupčík +1:34,2, 34. Jánov +1:49,5, 47. Vojík +2:15,4, 84. Kristejn (všichni ČR) +3:49,2.

Muži - 10 km, neděle: 1. Paščenko 24:20,3, 2. Lapšin (oba Rus.) +3,9 , 3. Kühn (Něm.) +38,7, ... 16. Krupčík +1:13,9, 39. Jánov +2:00,9, 45. Vojík +2:12,0, 75. Kristejn (všichni ČR) +3:51,5.

Štítky Jessica Jislová, Nové Město na Moravě, Matěj Krupčík, sprint, Česko, Célia Aymonierová, Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Fabien Claude, Johannes Kühn, Dmitrij Nikolajevič Abašev