Počasí dnes6 °C, zítra5 °C

Hokejbalisté SK Jihlava jsou krok od druholigové trofeje, proti Sudoměřicím vyhráli oba finálové duely

Velmi slušně nakročeno mají hokejbalisté SK Jihlava k zisku druholigového titulu. Po dvou domácích výhrách 4:1 a 4:2 se finálové série stěhuje na jih Moravy, zbývá vyhrát už jen jeden zápas.

Jihlava vstoupila do finálové série úspěšně. Před hezky zaplněnou tribunou si v prvním zápase velmi pomohla přesilovkami. V první třetině ji využil Ileček, na konci druhé třetiny pak Střecha. Stejnou příležitost využil sudoměřický Pokovič, který sice snížil, ale domácí vzápětí znovu odskočili dvě branky díky Fejtovi. V závěru pak první výhru SK stvrdil Blaško.

Nedělní zápas byl o něco dramatičtější. Jihlava se dostala poměrně brzy do vedení zásluhou Pošvice, jihomoravský soupeř ale skóre otočil Chovancem a Valachovičem.  Přesto jihlavský tým ještě během druhé třetiny nepříznivý stav dvěma brankami stav otočil, v obou měl prsty, respektive hůl Střecha. Když zkraje třetí periody přesně mířil i Bakus, dotáhl domácí tým k výhře i druhý zápas série.

SK Jihlava - SK Sudoměřice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: Ileček, Střecha, Fejt, Blaško - Pokovič.

SK Jihlava - SK Sudoměřice 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: Střecha 2, Pošvic, Bakus - Chovanec, Valachovič.

Stav série: 2:0.