pondělí 24. ledna 2022 Milena

Penalizace v sedmé etapě Rallye Dakar posunula Martina Prokopa o dvě místa zpět, v půlce závodu je desátý

Při dojezdu do cíle sedmé etapy Rallye Dakar dostal automobilový jezdec Martin Prokop informace, že zajel patnáctý čas a dostal se na osmé místo celkově. Následně jej ale patnáctiminutová penalizace posunula na desátou pozici.

Prokop zaostal o 19:44 minuty za nejrychlejším Sébastienem Loebem z Francie, který se posunul na průběžné druhé místo. Dodatečná penalizace nakonec jihlavského rodáka srazila na desátou pozici.

"Začíná druhý týden a už to bolelo. Bylo to navigačně těžké. Viktor dnes odvedl super práci," ocenil Martin Prokop výkon navigátora Viktora Chytky. "Samozřejmě, že to nebylo úplně čisté. Některé (kontrolní) body jsme hledali, trošku jsme se tam v prachu zamotali. Na konci jsme museli zpomalit kvůli prachu za Násirem (Attíjou). Nevím, jak jsme dopadli, ale dnes to bude mít těžké každý. Dostali jsme zabrat a myslím si, že druhý týden bude opravdový, jako loni," dodal pilot týmu Benzina Orlen.

Rallye Dakar - 7. etapa: Rijád - Davadmí (701 km celkově/402 km rychlostní zkouška):

Automobily: 1. Loeb, Lurquin (Fr., Belg./Prodrive) 3:09:32, 2. N. Attíja, Baumel (Kat., Fr./Toyota) -5:26, 2. Sainz, Cruz (Šp./Audi) -7:43, ...15. Prokop, Chytka (ČR/Ford) -19:44.

Průběžné pořadí: 1. N. Attíja, Baumel 23:52:22, 2. Loeb, Lurquin -44:59, 3. Rádžhí, Orr (Saúd. Ar./Toyota) -53:31, ...10. Prokop, Chytka -1:59:48.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Martin Prokop

Štítky Martin Prokop, Dakar, rallye

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.