středa 1. prosince 2021 Iva

Biatlonisté jdou do novoměstského MS v plné síle. O návrat diváků moc stojíme, vzkazují organizátoři

Čeští biatlonisté se na domácím mistrovství světa na kolečkových lyžích představí až na jednu výjimku v plné síle. Letního šampionátu v Novém Městě na Moravě se od čtvrtka do neděle zúčastní 24 reprezentantů včetně mistryně světa Markéty Davidové a olympijského medailisty Michala Krčmáře.

Vítězka vytrvalostního závodu z letošního MS v Pokljuce Davidová se na boje o letní cenné kovy naladila v polovině srpna třetím místem na exhibici ve Wiesbadenu, kde ji předčily pouze vítězná Italka Dorothea Wiererová a Francouzka Julia Simonová.

V nominaci žen jsou dále předloňská letní šampionka ve sprintu Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Natálie Jurčová, Eliška Teplá a Tereza Vinklárková.

Z ženského družstva chybí jen Eva Puskarčíková. „Všichni víme, že se na kolečkových lyžích necítí jistě ve sjezdech, které jsou v Novém Městě na Moravě náročné," řekl trenér žen Egil Gjelland na svazovém webu. „Je v mnohem lepší formě než v zimě, jen prostě na kolečkových lyžích ztrácí ve sjezdech. Je pro ni lepší, když se bude soustředit na zimu," dodal na adresu Puskarčíkové.

Tým mužů s Krčmářem tvoří Mikuláš Karlík, Tomáš Krupčík, Jakub Štvrtecký, Adam Václavík a Milan Žemlička. Po šesti členech mají i družstva juniorů a juniorek.

Jak to bude s diváky? 

Diváci budou mít do areálu vstup zdarma. Musí mít negativní testy na koronavirus, laboratorní potvrzení o prodělané nemoci nebo certifikát o absolvovaném očkování. „O návrat diváků moc stojíme, jejich energii už všichni potřebujeme. Současně je ale prosíme, aby nařízení respektovali. Jsme v tom všichni společně,” řekl šéf organizátorů Jiří Hamza.

Mistrovství odstartují ve čtvrtek supersprinty juniorských kategorií, muži a ženy je poběží v pátek. V sobotu jsou na pořadu sprinty a v neděli stíhací závody.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Český biatlon

Štítky sport, biatlon, letní, svět, ČR, nominace, Nové Město na Moravě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.