středa 19. února 2020 Patrik

V polovině února se v Jihlavě bude konat Vrťas Cup, největší hokejbalový turnaj v ČR

Jihlava zažije v polovině února (15. a 16. února) velký hokejbalový svátek. V krajském městě bude totiž probíhat třetí ročník Vrťas Cupu, největšího jednorázového turnaje v České republice.

Na Vysočině se sejde celkem devět mančaftů, kteří spolu svedou souboj o putovní pohár. Na minulých ročnících hrál prim vždy domácí SK. Loni se dokonce do finále probojoval jak A-tým, tak B-tým pořádající Jihlavy. A na jaké týmy se mohou hokejbaloví příznivci letos těšit? HBC Draci Kladno, HBK Bulldogs Brno "B", HBC Autosklo Pardubice "C", HBK Vsetín, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Hostivař, Lužinští srdcaři (Kert B + Medvědi) a Výběr Vysočiny.

„Je škoda, že se nám nepodařilo domluvit ještě desátého účastníka. Vyjednávali jsme například s Opavou, Českými Budějovicemi, Plzní nebo Heřmanovým Městcem. Ve hře byly také tři celky ze Slovenska, nebo mládežnický reprezentační tým. Bohužel, stejně jako loni, budeme hostit pouze devět mančaftů a letos také bez mezinárodní účasti. Přesto věříme, že si diváci přijdou na své a čeká nás parádní hokejbalová podívaná,“ prozrazuje jeden z organizátorů turnaje Petr Král.

Týmy byly nalosovány do dvou skupin, které nesou název dle hlavních partnerů celé akce - pivovary Ježek a Bernard. Dále dvoudenní turnaj podpořil Sportovní klub a Město Jihlava. „Všem sponzorům moc děkujeme, bez jejich podpory bychom mohli těžko tak velkou akci pořádat,“ má jasno předseda klubu Libor Doležal.

A jaký bude systém turnaje? Vítěz skupiny si zajistí na druhý hrací den přímý postup do semifinále. Ostatní týmy na 2. a 3. místě svedou boje o postup do medailových zápasů ve čtvrtfinále, zbylé pak čekají zápasy o umístění. Hokejbalový maraton startuje už 15. února, finále je v plánu o den pozdeji od 15 hodin.

„Mezi hlavní favority bude patřit určitě Hostivař a Kladno. My jako domácí tým chceme vydržet v turnaji co nejdéle a probojovat se minimálně do finále. Věřím, že se turnaj bude opět opírat o velkou diváckou kulisu. Hlavně aby nám vyšlo počasí a všichni účastníci si akci užili, přece jen jde především o zábavu a přípravu na jaro," říká před turnajem Král.

Fanoušci na turnaji uvidí v akci také několik mládežnických reprezentantů, kteří do hry zasáhnou v dresech Hostivaře a Výběru Vysočiny. Představit by se měl také vítěz Extraligy z Kert Parku a vychájící hvězda hokejbalové scény Čejka. Organizátoři věří, že se i v dresu Kladna objeví hráči z Extraligy. Zálusk na celkové prvenství má také Brno se Vsetínem, ale možná se dočkáme i nějakého překvapení, jako tomu bylo loni v podobě B-týmu SK.

Pořadatelé nyní finišují s přípravami, aby poskytli účastníkům dobré zázemí a celá akce proběhla dle nastaveného harmonogramu. „Loni jsme měli na místě vyhřívaný stan, který letos stavět nebudeme. Věříme v předpověď, že nás čeká teplý únor. V areálu bude mít každý účastník samostatnou kabinu, připravíme kvalitní občerstvení a zápasy budu řídit zkušení rozhodčí. Už se nemůžeme dočkat začátku turnaje, vyhrát bude chtít každý a i když jsou nějaké ty papírové předpoklady, vždy se na turnaji najde černý kůň,“ těší se předseda Doležal.

Předešlé ročníky vyhrála pokaždé Jihlava, dokoná zlatý hattrick nebo jí někdo z ostatních účastníků sesadí?

Skupina JEŽEK: SK Jihlava, HBC Hostivař, J.V.S.K. Slza Přibyslavice, HBC Draci Kladno, Lužinští srdcaři.

Skupina BERNARD: HBC Autosklo Pardubice "C", HBK Bulldogs Brno "B", HBK Vsetín, Výběr Vysočiny.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto SK Jihlava | Zdroj SK Jihlava

Štítky SK Jihlava, hokejbal, Vrťas Cup

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.