čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V sobotu proběhne v jihlavském lezeckém centru tradiční závod dětí v lezení na obtížnost

V sobotu 7. prosince se v Lezeckém centru Jihlava uskuteční tradiční závod dětí v lezení na obtížnost HUDY Cup 2019. Účastnit se jej mohou všechny děti a mládež ve věku od čtyř do devatenácti let.

Závod pořádá Horolezecký klub Vysočina, který se od roku 2012 zabývá zejména sportovní aktivitou dětí a mládeže spojenou s aktivním překonáváním výšek. Hlavním předmětem činnosti Horolezeckého klubu Vysočina je organizace dětských lezeckých kroužků.

Pravidelné horolezecké tréninky dětí a mládeže probíhají na umělé lezecké stěně v Lezeckém centru Wall street Tendon v Jihlavě šestkrát týdně. Podzimní dětské lezecké kurzy se rozběhly v říjnu, zájemci se ale mohou přidat i nyní. Právě členům Horolezeckého klubu Vysočina a návštěvníkům dětských lezeckých kroužků je závod v lezení na obtížnost HUDY cup 2019 především určen.

Přihlásit se však mohou všechny děti a mládež ve věku od čtyř do devatenácti let. Závodníci budou rozděleni do sedmi kategorií podle věku a v kvalifikaci polezou pět cest s horním jištěním. Šest nejlepších účastníků z každé věkové kategorie postoupí do finále, ve kterém změří síly v jediné cestě.

Závod se uskuteční v sobotu 7. prosince v devět hodin dopoledne v Lezeckém centru Wall street Tendon Jihlava. 

Ohodnoť článek

PR text | Foto Lezecké centrum Jihlava

Štítky sport, děti, Jihlava, Vysočina, horolezectví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.