Počasí dnes14 °C, zítra16 °C

Dukla obrat nedokonala a z Frýdku domů na Vysočinu veze pouze jeden bod

Jihlavští hokejisté dnes poměřili síly v hale Polárka ve Frýdku Místku. Jejich souboj byl pro diváky napínavý do posledních vteřin, nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch se lépe dařilo rysům z Frýdku Místku.

Divoký zápas v hale Polárka zahájila lépe Jihlava díky povedené střele Lukáše Anděla v 15. minutě. Za 21 sekund ale bylo srovnáno a ve druhé třetině šel Frýdek do dvoubrankového trháku.

Okamžitou příležitost na snížení náskoku měl Tomáš Čachotský, jehož bekhendovou kličku však Nick Malík během trestného střílení vylapal.

Přesto se gólově na hostující straně urodilo čtyři a půl minuty před koncem zásluhou Michala Poletína. Ve třetí třetině to vypadalo na výhru Frýdku, jenže vyloučení Kofroně v čase 57:52 potrestal pouhých 49 sekund před koncem při powerplay Matěj Pekr.

Narozdíl od posledního únorového zápasu ve Frýdku ale hosté z Jihlavy obrat nedokonali. Pak přišlo prodloužení, a nakonec i samostatné nájezdy. V jejich páté sérii rozhodl domácí Mikulík a jihlavská Dukla odjíždí s jedním bodem - 4:3 po nájezdech.

HC Frýdek Místek - HC Dukla Jihlava 4:3 sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Hrachovský (Klimša), 25. Kofroň (L. Kovář, Mikulík), 27. Motloch (Przybyla), rozh. náj. Mikulík – 15. Anděl (J. Holý), 36. Poletín (Staněk, Černohorský), 60. Pekr (J. Pohl, Čachotský).

Rozhodčí: Dědek, Fiala - Gančarčík, Hranoš.

Diváci: 1132

HC Frýdek Místek: Malík – L. Kovář, Haman, Zahradníček, J. Adámek, Kudla, Hrachovský, J. Michálek – Klimša, Novotný, Martynek – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kvasnica, Stuchlík, Eret – Motloch, Kaukič, Przybyla.

HC Dukla Jihlava: Brož – D. Kolář, J. Pohl, Piegl, J. Holý, Staněk, Černohorský, Vála – Anděl, Skořepa, Pekr – Lichanec, Poletín, Čachotský – Harkabus, A. Zeman, Jiránek – Fronk, Davídek, D. Čermák.

Foto HC Dukla Jihlava / Facebook | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky HC Dukla Jihlava, hokej, HC Frýdek Místek, Frýdek, Frýdek-Místek, Kraj Vysočina, trestné střílení, Hala Polárka, Michal Poletín, Matěj Pekr, Nick Malík, Joseph Pohl