Počasí dnes15 °C, zítra18 °C

Jihlavská Dukla si poradila s favorizovaným Chomutovem. Dál stoupá tabulkou

Chomutov přijel do Jihlavy jako průběžně druhý tým první hokejové ligy. Hosté se do dnešního zápasu pyšnili nejlepší obranou v lize. Dukla se ale nenechala zastrašit a perfektním výkonem Piráty vymazala z ledu. Nedovolila jim skórovat a po zásluze bere všechny body po výhře 4:0, pod kterou se vyjma bezchybného brankáře Lundstöma podepsali střelci Pohl, Chlubna, Fronk a Čermák.

Na Horáckém zimním stadionu se dnes ukončily dvě série. Jihlava poprvé po třech zápasech doma dokázala získat všechny body a naopak Chomutov neuspěl poprvé po pěti výhrách v řadě. Piráti z Chomutova ještě loni hráli extraligu, avšak roli favorita v Jihlavě nezvládli.

Nadšeně hrající Jihlavu ve 14. minutě rozjásal využitou přesilovku Jan Pohl. Další branku přidal ještě v první třetině Tomáš Chlubna.

Dukla dala branku i v prostřední části hry, kdy se prosadil Jiří Fronk.

Ve třetí třetině proměnil únik dvou na jednoho David Čermák a stanovil konečné skóre na 4:0 Švédský brankář Niklas Lundström poprvé v sezoně udržel čisté konto.

HC Dukla Jihlava - Piráti Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

HC Dukla Jihlava: Lundström – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Jiránek (A), A. Zeman, Pekr (C) – Harkabus, Čachotský (A), D. Čermák – Anděl, Poletín, Fronk – Lichanec, Davídek, Chlubna.

Piráti Chomutov: Běhula – Žovinec, Rýgl, Blaha, Tejnor, Štochl, Lang, R. Havel – Stloukal, Pitule (A), Suchý – Tomica (C), J. Svoboda, Llewellyn – Klíma, Vrhel, Chrpa (A) – Tupý, Hrala, Ma. Svoboda.

Branky a nahrávky: 14. J. Pohl (Staněk, Pekr), 19. Chlubna (Lichanec, Staněk), 36. Fronk (Poletín, Anděl), 57. D. Čermák (Harkabus).

Rozhodčí: Skopal, Pilný – Beneš, Štofa.

Diváci: 1517.