Počasí dnes22 °C, zítra19 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Jihlavský rodák David Rittich chytal v NHL poprvé od začátku, Calgary dovedl k výhře 3:2

Velmi dobrý výkon předvedl v noci brankář David Rittich hájící barvy Calgary Flames. Jihlavský odchovanec v nastoupil ve slavné NHL poprvé od začátku a výrazně přispěl k výhře svého týmu nad Coloradem 3:2

David Rittich si v duelu v Coloradu si vedl znamenitě od úvodních minut. Kryl celkem 24 střel, dovedl svůj tým k výhře 3:2, díky které si Calgary Flames udržely pozici v první osmičce Západní konference. Spoluhráč Jaromíra Jágra byl rovněž vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Rittich odchytal minulou sezonu jednu třetinu proti San Jose a další šanci dostal v Coloradu, kde hájil nejtěsnější náskok 1:0 až do 35. minuty, kdy ho překonal Rantanen. Calgary si ale vzalo vedení zpět v závěru druhé třetiny, kdy během 22 sekund odskočilo na 3:1. U třetí branky asistoval jiný Čech Michael Frolík.

Rittich poté odolával až do 57. minuty, kdy ho překonal od modré čáry Nikita Zadorov. Další puk ale český gólman už za svá záda nepustil a mohl se radovat ze své první výhry.