<

Aktuálně

ANKETA: Vidina zisku je stála miliony. Podvodníci obrali dva muže o velké peníze více...

Neznámý pachatel se na nádraží vloupal do mincovníku, bylo v něm padesát korun více...

VIDEO: První gól byl uznaný správně, řekl po zápase trenér Dukly Viktor Ujčík

První bod v semifinálové sérii Dukly a Litoměřic získal v Horácké aréně domácí tým, který vyhrál 5:2. Hosté se v závěru snažili jihlavské hokejisty provokovat, dnes to zřejmě nebude jiné.

„První třetinu na nás Litoměřice vlítli, byli aktivní, napadali nás, měli jsme problémy a dostali jsme jeden gól,“ popsal začátek utkání obránce Jan Strejček. První branku přitom dlouhé minuty zkoumali rozhodčí a jejich verdikt nesly tribuny velmi nelibě. Trenér Viktor Ujčík to však viděl jinak. „Já měl možnost se na to podívat a už jsem věděl, že je to gól. Šlo to do břicha našeho hráče a přešlo to brankovovu čáru, byli jsme s tím smíření a ten gól rozhodčí uznali správně,“ řekl po zápase s tím, že dlouhé přezkoumávání souviselo se stávkováním techniky.

Právě Strejček v závěru první třetiny srovnal a pak už měla Dukla zápas ve své režii. Sebevědomé Litoměřice, které dokázaly vyřadit Vsetín, dostaly v druhé periodě dvě branky, ve třetí dvacetiminutovce zvýšila Dukla na 4:1 a pak následovaly tři gólové šance na 5:1, místo toho soupeř snížil na 4:2. Domácí ale už žádné drama nepřipustili, Adam Beran v brance je podržel v naopak se podařilo dát i pátou branku.

Kališníci v závěru jihlavské hokejisty provokovali a jiné to zřejmě nebude ani v dalších zápasech. „Je to play-off, tým musí najít cestu, jak nás rozhodit, a my naopak musíme tohle zvládnout. Mají tam velké silné hráče, tak si myslím, že tohle musíme očekávat,“ řekl Ujčík. „Teď už to nebude jiný,“ doplnil Strejček.

Domácí tým, který je v semifinále proti mladému manšaftu Litoměřic favoritem, však má o dnešním zápase jasnou představu. „Musíme do zápasu vstoupit lépe, budeme hrát tu naši hru, dáme nějaké góly a půjdeme si za vítězstvím,“ předeslal Strejček.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky HC Dukla Jihlava, Viktor Ujčík, Jan Strejček, HC Stadion Litoměřice, semifinále, play-off, Horácká aréna

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.