Aktuálně

Tříkilometrový úsek mezi Kasárnou a Předínem bude kvůli opravám silnice pět měsíců uzavřený více...

Měli jsme štěstí na lidi. Velmi mi pomohla žena, která je pro mě andělem, říká účastnice nehody u jihlavského Aventinu více...

Auto u Nové Říše se převrátilo na střechu. Tři mladí cestující skončili se zraněním v jihlavské nemocnici více...

Horácká Slavia Třebíč využila podmínek stadionu v Moravských Budějovicích. Duklu Jihlava porazila 2:1

Autoři | Foto Se svolením HC Dukla Jihlava

Po třiadvaceti letech se ve vyřazovacích bojích první hokejové ligy střetly oba celky z Vysočiny. První zápas čtvrtfinále v Moravských Budějovicích vyhrála SK Horácká Slavia Třebíč, HC Dukla Jihlava podlehla o jeden gól, výsledek byl 2:1.

Zápas hraný v podvečer v neděli 9. března doprovázela vyhecovaná atmosféra plná tvrdých soubojů. Hráči Dukly v úvodní periodě často mířili na trestnou lavici, tým dokonce necelých 40 vteřin hrál ve třech proti pěti. Přesilovky ale ani jeden z manšaftů nevyužil.

Stav utkání se měnil v 17. minutě, kdy Adam Beran po střele zachytil puk pod lapačkou. V nepřehledné situaci před brankou ho však nechal odkrytý a třebíčský Jakub Malý ho pohotově dorazil za brankovou čáru. Několik šancí na obou stranách přinesla i druhá třetina, ovšem bez kýženého efektu.

Další gól pak přišel až ve 49. minutě, když Brož vyrazil betony střelu Havránka, Maxim Burkov však z minimálního úhlu vyrovnal. Dukla se následně snažila jít to vedení, čtyři minuty před koncem ale ale prosadil třebíčský Michal Vodný. Závěrečný nápor jihlavským hokejistům zkazil faul, kvůli kterému nemohlo jít na led šest hráčů. První bod čtvrtfinále tak bere Třebíč, série pokračuje v pondělí 10. března.

Asistent jihlavského trenéra Karel Nekvasil zhodnotil vstup do utkání kladně, litoval ale tří oslabení. „Tam se obraz hry úplně otočil,“ podotkl. „První dvě třetiny jsme se pořád rvali někde po mantinelech, po rozích, ale nedokázali jsme se dostat na bránu domácích. Nemohli jsme si najít ani žádné dorážky. To se zlepšilo ve třetí třetině a na tom je třeba stavět,“ řekl po zápase.

První dva zápasy jsou poznamenány podmínkami na stadionu v Moravských Budějovicích, kde Třebíč letos hraje domácí zápasy. Dukla dostala padesát vstupenek pro rodinné příslušníky, dalším fanouškům z Jihlavy ale bylo doporučeno, aby na hokej nejezdili. Horácká Třebíč dokonce varovala, že těm s klubovými symboly neumožní vstup na stadion. Dukla se v prohlášení za své faoušky postavila, nicméně odvetná opatření pro zápasy v Pelhřimově nechystá.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava

2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Malý (Ekrt, Vodný), 53. Vodný (Stehlík, V. Brož) – 49. Burkov (Havránek, Kuprijanov). Rozhodčí: Kubičík, Jaroš – Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1350.

Sestavy:

SK Horácká Slavia Třebíč: J. Brož – Štebih, Stehlík, Bořuta, Mareš, Vodička, Furch, Kroupa – Dočekal (C), Bittner (A), V. Brož – Ferda (A), Lichanec, Svoboda – Vodný, Malý, Ekrt – Michalčuk, Kuba, Jaša

HC Dukla Jihlava: Beran – Dundáček, Bukač, Ozols, Strejček, Bilčík (A), Kurbaka, Koštoval – Čachotský (C), Kulda, Cachnín – Havránek, Kuprijanov, Burkov – Štefančík, Menšík, Jungwirth – Chvátal, Toman, Báťa

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky SK Horácká Slavia Třebíč, HC Dukla Jihlava, play off, čtvrtfinále, hokej, první liga

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.