Počasí dnes15 °C, zítra18 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša

Dukla Jihlava si díky povedené třetí třetině odváží výhru z Litoměřic

Hokejisté Dukly Jihlava si připisují další tři body do prvoligové tabulky. V šestačtyřicátém kole vyloupili litoměřický led po výsledku 1:4. Zásadní podíl na sobotním vítězství má třetí třetina, ve které tým z Vysočiny rozhodl třemi góly. Dukla si nadále o skóre drží druhou pozici před třetím Kladnem.

Jihlava se na severu Čech dostala rychle do vedení. Hned ve 2. minutě zužitkoval přesilovou hru Filip Dundáček, jehož nahození od modré čáry skončilo za zády domácího Pavelky. Litoměřice vyrovnaly ve 12. minutě, když z dálky střílel Ondráček a těsně před jihlavským Svobodou umně tečoval puk Ondřej Procházka - 1:1. Blízko k vedení byli domácí v závěrečné minutě úvodního dějství, ale Dufek nedokázal před odkrytou brankou zpracovat Kallovu přihrávku.

Ve druhé třetině vyložených šancí ubylo, oba týmy zpevnily obranu. Za zmínku stojí akce hostujícího Semana, ale na jeho únik byl Pavelka skvěle připraven.

Do, jak se později ukázalo, rozhodujícího vedení se dostali Jihlavští v 50. minutě. To Protasenja našel najetého Davida Kajínka, jehož přesná střela na první tyč rozvlnil domácí síť podruhé. O chvilku později mohl zvýraznit náskok Zeman, ale v úniku ztrokotal na betonu domácího brankáře.

Lépe se v 56. počínal Anatolij Protasenja, který během přesilové hry pohotově uklidil Pavelkou vyražený puk.V závěrečné minutě pak tříbodový import na Vysočinu potvrdil Filip Seman, jenž využil pěknou Skořepovu přihrávku - 1:4.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. O. Procházka (M. Ondráček, Pavlas) – 2. Dundáček (Šidlík), 50. Kajínek (Protasenja, Čachotský), 56. Protasenja (Zeman, Šidlík), 60. F. Seman (Skořepa, Důras).

Rozhodčí: Luczków – Lučan, Kis. Diváci: 1260.

Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas (C), Plášil, Barák, Piegl, Bažant – O. Procházka, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Dufek – Loskot, Hanták, Stoklasa – Miškář, R. Pilař, J. Dvořák.

Jihlava: M. Svoboda (Sáblík) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Szathmáry – Důras, F. Seman, Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský (C), Skořepa, Zeman – Danišovský, Jícha, Protasenja.

Štítky HC Dukla Jihlava, HC Stadion Litoměřice, Kraj Vysočina, Rytíři Kladno, Ondřej Procházka, David Kajínek, Česko, Jaroslav Kalla