Počasí dnes23 °C, zítra21 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Bez gólů nejde vyhrát. Dukla si z ledu Prostějova odváží prohru a je devátá

Ani vyšší střelecká aktivita dnes jihlavským hokejistům nestačila. Smůlu dnes v podvečer neprolomili, z Prostějova si odváží další prohru, která je už čtvrtá v řadě.

Během první třetiny 45. kola Chance ligy nepadla jediná branka. Největší šanci měl na konci úvodní třetiny jihlavský útočník Štefančík, ale na gólmana Pavelku nevyzrál.

Hráčům Prostějova se dařilo ve druhé třetině, kdy padl jeden gól. Po skončení oslabení Dukly se trefil domácí Veselý. Druhá branka padla v závěrečné třetině, několik velkých šancí měla i jihlavská Dukla, brankáře Pavelku ale překonat nedokázala.

Jihlavští hokejisté s výsledkem 0:2 prohráli již počtvrté v řadě a v tabulce Chance ligy jsou devátí.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Veselý (Hanousek, Doležal), 45. Ostřížek (Burian).

Rozhodčí: Svoboda, Cabák - Vašíček, Peluha

Diváci: 890

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Krejčí, Hanousek, Drtil, Forman, Poledna, Kubeš, Pěnčík – Jiránek (A), Jáchym (A), Doležal – Illéš, Vlach, Veselý – Hašek, Ostřížek, Burian – Fronk, Venkrbec (C), Maruna

HC Dukla Jihlava: Maláč – Bilčík, Strejček, Dundáček, Kočí, Ozols, Chvátal, Koštoval – Čachotský (C), Toman, Cachnín – Harkabus (A), Havránek, Jelínek – Rauš, Menšík, Jungwirth – Štefančík, Pořízek, Brož